Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KİTAP FUARI 20. KEZ KAPILARINI AÇTI

28 Kasım'a kadar gezilebilecek...

Okunma: 2958

24.11.2016 21:01

Facebook'ta Paylaş

FUAR TÖRENLE AÇILDI

Bartın Belediyesi 20. Kitap Fuarı, Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen törenle açıldı.

Bartın Belediyesi tarafından 1997 yılından beri her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kitap Fuarı’nın 20.’si dün gerçekleşen törenle açıldı. Belediye Sosyal tesislerinde gerçekleşen açılış törenine Bartın Valisi Nusret Dirim, eski Bartın Valisi İsa Küçük, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Ramazan Kaplan, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Törenin açılış konuşmasını yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Kitap Fuarımız 1996 yılından beri aralıksız devam ediyor. Bizde görevde olduğumuz süre içerisinde Kitap Fuarı geleneğini sürdürmeye çalıştık. Bundan sonrada inşallah devam edecektir. 20 yıldır fuarımız devam ediyor. Türkiye’nin hiçbir yerinde bu kadar uzun sürede devam eden kitap fuarları olmuyor. Ama çok şükür Bartın olarak bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Tüm etkinliklerimiz ücretsiz yapıyoruz. Çünkü özellikle öğrenci kardeşlerimiz olmak üzere Bartın’da yaşayan tüm insanların bu etkinliklere en kolay şekilde ulaşmasını istiyoruz. Buraya katılımızdan dolayı herkese çok teşekkür ediyorum”  dedi.

 

“Bu Fuarda Kitabın Önemini Anlatan Güzel Bir Organizasyon”

 

Vali Nusret Dirim ise konuşmasında fuarın Bartın tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Kitap okumaya ihtiyacı olan bir toplum olduğumuzu vurgulayan Vali Dirim, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bunu kabul etmemiz lazım. Artık gençlere kitap okumadan çok seyretmeyi seviyor. Aslından okunacak çok kitap var. Bizim öğrencilik yıllarında okuyacak kitap bulamıyorduk. Şimdi görüyoruz ki Türkiye’nin her yerinde her yaş kuşağın okuyacak son derece önemli eserler var. En ücra yerde bulanan küçük bir okulun kütüphanesinde bile güncel ve güzel kitapları bulabiliyoruz. Bütün kütüphanelerimizde en güncel kitaplar elimizin altında ve kolayca ulaşabiliyorsunuz. Bütün gençlerimiz için devletimiz hizmet olarak veriyor. Ancak insanlarımızın zamanı yok. İnsanlarımız telefon ve ekran başında vakit geçirmekten maalesef insanımız okumaya zaman bulamıyor. Bu fuarda kitabın önemini anlatan güzel bir organizasyon. Bu anlamda Bartın’ın heyecan duyduğu bir gece olduğunu düşünüyorum. Belediye başkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 Açılış konuşmalarının ardından Hasan Bayrı Şiir Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Daha sonra ise Ayla Kutlu ve Tarık Çıtak’a onur plaketleri takdim edildi. 20. Yıl Sergisi’nin gezilmesinden sonra ise program kokteyle sona erdi. 

 

Etiketler: bartın kitap fuarı, bartın 20. kitap fuarı, bartın belediyesi kitap fuarı, hasan bayri şiir yarışması, bartın tv, bartın haber,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594860532.272020-07-16 03:48:52