Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KÖKSAL TOPTAN’DA BİLİM FUARI DÜZENLENDİ

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan “Eğitimde İşbirliği Protokolü” ile ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak düzenlenen Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında dün Bartın Köksal Toptan Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı. Açılan fuarda öğrenciler tarafından oluşturulan çok sayıda projeye yer verildi.

Okunma: 2341

01.06.2017 11:29

Facebook'ta Paylaş

TÜBİTAK Bilim Fuarları destekleme programı çerçevesinde yapılan TÜBİTAK/4006 Bilim Fuarı Sergisi dün Bartın Köksal Toptan Anadolu Lisesi’nde açıldı. Açılışı gerçekleştirilen fuara Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Köksal Toptan Anadolu Lisesi Müdürü Salih Saraman, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bartın Köksal Toptan Anadolu Lisesi öğretmenlerinin öncülüğünde, öğrencilerin hazırlamış oldukları 20 projenin sergilendiği Bilim Fuarında davetliler ve konuklar Fuarın Proje Yürütücüsü Öğretmen Engin Durmuş eşliğinde öğrencilerin yapmış olduğu deneyleri ve projeleri sergiledikleri stantları gezdiler.

 

Demir, “Çok güzel projelere imza atıldı”

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir fuar ile ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada çok güzel projelerin ortaya konulduğunu ifade ederek, “Çocuklar gerçekten çok iyi projelere imza atmışlar. Gerçekten çocuklarımız ortaya koydukları projelerin ne anlama geldiğini de bizlere anlattılar. Bu çok hoşuma gitti. Hepsi ne ortaya koyduklarının bilincindeler. Güzel bir etkinlik.”dedi.

 

“Her türlü desteği veriyoruz”

Demir ayrıca TÜBİTAK’ın bu uygulamasının okullar ve öğrenciler için de çok önem arz ettiğini belirterek şöyle devam etti: “ TÜBİTAK desteğiyle bu tür etkinlikler yapılıyor. TÜBİTAK bu konuda bize destek veriyor. Ülkemizin geleceği olan gençlerimizin yetişmesi açısından bu tür çalışmaları değerli olarak görüyoruz. Bu nedenle de her türlü desteği veriyoruz. Emeği geçen öğrencilerimize, öğretmen arkadaşlarımıza ve idarecilerimize teşekkür ediyorum. Tabii bu projeler hazırlanırken veliler de bu çalışmaların içerisine katılıyorlar. Velilerimize de teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Saraman, “Çocukların emekleri var”

Bartın Köksal Toptan Anadolu Lisesi Okul Müdürü Salih Saraman ise yaptığı açıklamada 20 projenin sergilendiğini ifade ederek öğrencilerin büyük emeklerle bu fuarı hazırladığını belirtti. Müdür Saraman şöyle konuştu: “2016-2017 Eğitim Öğretim yılı TÜBİTAK projesi kapsamında okulumuz matematik öğretmeni Engin Durmuş’un özverileriyle bir çalışma yapıldı. 20’nin üzerinde bir projemiz var. Çocukların el emekleri var. Bizzat kendileri yaptılar çalıştılar emek verdiler. Önce başlarındaki öğretmenimiz Engün Durmuş beye teşekkür ediyorum. Daha sonrada velilere teşekkür ediyorum. Güzel bir çalışma oldu.”dedi.

 

Öğrenciler projelerini sergiledi

Kurulan stantlarda ise öğrenciler temiz enerji, istridye mantarı üretimi, topraksız tarım, akıllı yeşil ev, ve zeki robot gibi projeleri sergilediler. 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin