Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KOMŞU KÖYE CENAZEYE GİTTİLER VİRÜSÜ KAPTILAR

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Ramazanoğlu köyünde, İstanbul’dan gelen bir kişinin katıldığı cenazede 6 kişiye koronavirüs bulaştırması sonucu köyün Boduklar Mahallesi’nde tedbirler artırıldı. Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, “3 bizde, 3 de Bartın’da pozitif vaka tespit edildi. Bartın’la ortaklaşa vakaların oluştuğu mahallelerde daha sıkı bir kontrol uyguluyoruz.”dedi.

Okunma: 595

06.05.2020 17:13

Facebook'ta Paylaş

İstanbul’da yaşayan bir kişi, cenazeye katılmak üzere 10 gün önce köye geldi. Cenazeye katılan kişinin daha sonra koronavirüs testi pozitif çıktı. Çaycuma Kaymakamlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, köyde filyasyon çalışması yaptı. Köyde yaşayan 3 kişi ve Bartın’da yaşayıp cenazeye katılan 3 kişinin de testi pozitif çıktı. Bunun üzerine kaymakamlık kararıyla köyün Boduklar Mahallesi’ne giriş ve çıkışlar kısıtlandı. Mahallede oturn yaklaşık 150 kişinin evlerinden çıkmaması ve tedbir kararına uyması istendi.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, köyde cenazeye katılan bir kişide koronavirüsü tespit edilmesi üzerine tedbirleri sıklaştırdıklarını ifade ederek, “Karantina değil ama benzer bir uygulama yapıyoruz. Orada 10 gün önce bir cenaze oldu ve İstanbul’dan cenazeye gelen birisi hastalığı bulaştırdı. 3 bizde 3 de Bartın’da pozitif vaka tespit edildi. Bartın ile ortaklaşa vakaların oluştuğu mahallelerde daha sıkı bir kontrol uyguluyoruz. Sosyal hareketliliği önlemeye sosyal mesafeyi sağlamaya dönük tedbirler arttırıldı.” dedi.

Korona testi pozitif çıkan kişilerin hastanedeki tedavileri sürüyor.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1591199093.322020-06-03 18:44:53