Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KUMLUCA ATIKSU ARITMA TESİSİ İNŞAATI BAŞLADI

Bartın Ulus ilçesi Kumluca Beldesi Atıksu Arıtma Tesisi inşaatı başladı. Tesisin inşaatının 15 ayda tamamlanması hedeflenirken tesis 256 m3/gün kapasiteli olacak.

Okunma: 553

09.09.2020 13:04

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Ulus ilçesi Kumluca Beldesi atıksu arıtma tesisi inşaatının başladığını açıkladı.

Milletvekili Tunç, 16 Haziran 2020 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İller Bankası Yatırım Koordinasyon Dairesi Başkanlığınca Ankara’da Yapım ihalesi gerçekleştirilen Kumluca Beldesi Atıksu Arıtma Tesisinin 256 m3/gün kapasiteli olacağını ve inşaatın müteahhit firmaya yer tesliminden itibaren 15 ayda tamamlanacağını söyledi.

Milletvekili Tunç, Bartın’da çevre yatırımlarına çok büyük önem verdiklerini belirterek, Bartın Merkez Atıksu arıtma tesisleri başta olmak üzere, Bartın OSB, Amasra, Kurucaşile, Kozcağız, Arıt, Çakraz, İnkumu atıksu arıtma tesisleri, Amasra, Çakraz, İnkumu derin deniz deşarjları ve bazı köylerde paket arıtma tesislerini hayata geçirdiklerini, Ulus İlçesi atıksu arıtma tesislerinin inşaatının devam ettiğini, Abdipaşa ve Hasankadı beldelerinin atıksu arıtma tesisleri proje çalışmalarının ardından bu beldelerde de yapım ihalesi aşamasına geçeceklerini böylece Bartın’da tüm ilçe ve beldelerde atıksu arıtma tesislerinin yapımlarını tamamlayarak ırmakların ve denizlerin kirlenmesinin önüne geçeceklerini söyledi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1603950249.06812020-10-29 08:44:09