Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KURBAN BAYRAMINI BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE KUTLADIK

Kurban Bayramı tüm Türkiye’de olduğu gibi Bartın’da çeşitli kutlama programları ile kutlandı. Kutlamalar Arife Gününden başlarken Bartın protokolünün bayramlaşması ise bayramın birinci günü Millet Konağı’nda gerçekleştirildi. Kutlamalar kapsamında ayrıca Şehitlerimiz, huzurevinde kalan yaşlılarımız, hastanedeki hastalarımız ziyaret edildi. Bayramlaşmalarda birlik ve beraberlik mesajları verilirken tüm İslam Alemi için huzur ve esenlik dilendi.

Okunma: 1067

16.08.2019 13:19

Facebook'ta Paylaş

Bir Kurban Bayramı daha coşku ile geldi ve geçti. Tüm Dünya ve Türkiye’de olduğu gibi Bartın’da da Müslümanlar bayram öncesi bayram telaşı yaşamaya başlarken Arife Günü ile bayram hazırlıkları had safhaya ulaştı. Bayramın ilk günü bayram namazında Bartın’da ki camiler vatandaşlarla dolup taşarken bayram tatilini değerlendirmek isteyen tatilcilerde Amasra ve İnkumu’na akın etti.


Şehitlerimiz ziyaret edildi

 Kurban Bayramı kutlamaları kapsamında çeşitli ziyaretler gerçekleştirildi.   Arife Günü başlayan kutlama programları kapsamında Bartın protokolü tarafından ilk olarak Acil Servis personeli ve hastalar ziyaret edilerek bayramları kutlandı.

Ardından ise Bartın 75. Yıl Huzurevi sakinleri ziyaret edildi. Ziyarette huzurevi sakinleri ile yakından ilgilenerek sohbet eden protokol huzurevi sakinlerinin bayramını kutlayarak gül verdi.

Ardından Şehitlerimizin mezarları ziyaret edildi Şehitlerimizin mezarlarının ziyaret edilmesinin öncesinde Kuran-ı Kerim okundu. Daha sonra şehitlerimiz için dua edilmesinin ardından protokol tarafından şehitlerimizin mezarlarına karanfil bırakıldı.

Şehit ailelerinin ziyaret edilmesinin ardından bayramlaşma programları İl Jandarma Komutanlığı, TSK Garnizon Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ile devam etti.

Bartın protokolü bayramlaşmada bir araya geldi
 
Kurban Bayramı’nın ilk günü düzenlenen bayramlaşma programına ise Bartın protokol üyeleri  ve vatandaşlar katılırken yapılan bayramlaşmada katılımcıların bayramları tebrik edildi.

Millet Konağı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma ile bayramlaşma programları sona erdi.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1579412346.912020-01-19 08:39:06