Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KURBANLIKLARA SIKI DENETİM

Kurban Bayramı öncesi artan hayvan hareketlerinden dolayı Hayvan Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele ve Hayvan Hareketlerinin Kontrolü Programı kapsamında Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda İl Jandarma Komutanlığı ve Kozcağız Jandarma Komutanlığı ile müşterek olarak Bartın giriş ve çıkışlarında hayvan taşıma araçları durdurularak denetimler yapılıyor. Denetimlerde Bartın’a getirilen ve Bartın’dan başka İl'e götürülmek istenen hayvanların sağlık kontrolleri yapılarak, hayvan taşıması sırasında yanlarında bulundurulması zorunlu olan; Küpe, hayvan pasaportu ve Veteriner Hekim Sağlık Raporları sorgulandı. Eksik evrakları bulunan hayvan sahiplerine idari yaptırımlar uygulandı.

Okunma: 1293

31.07.2019 17:52

Facebook'ta Paylaş

Denetimler kapsamında Bartın’da hayvan hareketlerinin yoğun olarak yaşandığı Hayvan Pazarında sabah saatlerinde denetimler gerçekleştirildi.

 

Merkez Kurtköy Mevkii Akçamescit yol sapağında ve Kozcağız-Bartın karayolu üzeri Kozcağız çıkışında yapılan yol kontrollerinde; İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli Veteriner Hekimlerince Bartın’a  getirilen ve Bartın’dan başka İl'e götürülmek istenen hayvanların sağlık kontrolleri yapılarak, hayvan taşıması sırasında yanlarında bulundurulması zorunlu olan; Küpe, hayvan pasaportu ve Veteriner Hekim Sağlık Raporları sorgulandı. Eksik evrakları bulunan hayvan sahiplerine idari yaptırımlar uygulandı.

 

 

 

Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada İl ve İlçe Müdürlüğü personeli veteriner hekimleri tarafından Bartın’a dışarıdan girişi yapılmak istenen hayvanların varış işlemleri ve Bartın’dan dışarıya çıkışı yapılmak istenen hayvanların ise sağlık kontrolleri yapılarak sağlıklı hayvanların sevk raporları mesai mefhumu gözetmeksizin düzenlendiği belirtildi.

Salgın hastalıklarla mücadele programı kapsamında aşılama ve küpeleme faaliyetleri yıl boyunca sürdürülmekte olduğu ve hayvan pazarı denetimlerinin devam ettiği ifade edildi.

Ayrıca Akçamescit Hayvan Pazarında vatandaşlara kurban alırken ve kurban kesildikten sonra dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgilendirme yapılarak Bakanlığın hazırladığı kurban rehberi kitapçığı dağıtıldı. Kurban Bayramı süresince ise bilgilendirme çalışmalarının devam edeceği vurgulandı.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594693658.362020-07-14 05:27:38