Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KURUCAŞİLE’DE KESTANE BALI ÜRETİMİ HER GEÇEN YIL ARTIYOR

Bartın’ın tarihi ve turistik ilçesi Kurucaşile’de bal üretimi gelişmeye devam ediyor. Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, kestane balının üretiminin her geçen yıl arttığını söyledi.

Okunma: 298

13.10.2020 11:27

Facebook'ta Paylaş

Kestane ormanlarıyla bilinen Kurucaşile’de insanların doğal geçim kaynağı haline gelen kestanenin bal olarak tüketilmesi de dikkat çekiyor. Uzun yıllardır gerek devlet gerekse diğer destekler alınarak, geliştirilen Kestane Bal’ı üretiminde önemli mesafeler kat edildi. Özellikle Gölderesi Şelalesi bölgesindeki bal ormanlarında üreticiler, doğal ortamda bal yetiştirmeye devam ediyor. Bölgede kestane balı açısından önemli bir potansiyele sahip ilçede, Kurucaşile Belediyesi de üreticilere destek olmaya çalışıyor.

“Kestane balı üretimine her zaman destek vereceğiz”

Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, ilçede bal üreticileriyle her zaman dirsek teması içinde olduklarını söyledi. Başkan Sayın, “Kestane balı üretiminin artırılması için Belediye olarak elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Bölgemiz deniziyle, ormanlarıyla turizm açısından da önemli potansiyele sahiptir. Kestane balı üretiminin artması ve geliştirilmesi için belediye olarak bazı projelerimizi hazırlıyoruz. Bu konuda bizlere desteklerini esirgemeyen başta Sayın TBMM Adalet Komisyonu Başkanı AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve diğer yöneticilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.”dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1603919064.15812020-10-29 00:04:24