Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
KUTLUBEYDEMİRCİ KÖYÜNÜN MAHALLE OLMA TALEBİ MECLİS’E GELİYOR

Bartın Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı bugün 22 gündemle Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilecek. Saat 16.00’da Belediye Meclis Salonunda yapılacak olan toplantıda Ocak ayı Meclisi’nde İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Merkez İlçe, Kutlubeydemirci Köyünün Mahalle olma talebi bir kez daha Meclis gündemine gelerek karara bağlanacak.

Okunma: 578

01.02.2024 11:39

Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı bugün Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek. 22 gündem maddesinin görüşüleceği toplantıda yeni gündem maddelerinin yanı sıra Ocak Ayı Meclis Toplantısında komisyonlara havale edilen maddeler de görüşülecek. Meclis Toplantısında 12 yeni gündem maddesi bulunurken, 10 gündem maddesi de Ocak ayı toplantısında komisyonlara havale edilen maddeleri içeriyor.

Bartın Belediye Meclisi Şubat ayı toplantı gündemi ise şöyle:

Demirciler Mahallesinde bulunan mevcut sokağa ''Saygın  Sokak'' ismi verilmesi talebinin görüşülmesi.

Kemerköprü Mahallesi, 886. Sokakta (Borsa Okulu yanı) bulunan Belediyemiz tarafından yapılan parka isim verilmesi talebi. 

Asfalt alımı için başkana yetki verilecek

Belediyemiz ile TÜPRAŞ A.Ş. (Türkiye Petrol Rafinerileri Anonim Şirketi) arasında 2024 yılı asfalt malzemeleri alımı ile ilgili protokolün imzalanması için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebinin görüşülmesi.

Orduyeri Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, No:102 (tapuda 22 ada, 7 parsel) sayılı yerin içkili yer bölgesi olarak belirlenmesi talebinin görüşülmesi.

Belediyemizde Sözleşmeli olarak çalıştırılan Bilgisayar Mühendisi, Makine Mühendisi, Çevre Mühendisi, Ulaşım Mühendisi, Su Ürünleri Mühendisi, Şehir Plancısı, Dekarotör, Biyolog, Programcı, Arkeolog, Sanat Tarihçisinin sözleşmelerinin yenilenmesi ve ücretlerinin belirlenmesi talebinin görüşülmesi.

Otobüs terminalinin tarifesi görüşülecek

Belediyemizce işletmeciliği yapılan Şehirlerarası Otobüs terminalinde 2024 yılında uygulanacak giriş-çıkış ücret tarifesinin belirlenmesi talebinin görüşülmesi.

Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Kemerköprü Mahallesi, tapuda 319 ada, 19 numaralı taşınmazın satış talebinin görüşülmesi.

Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Aladağ Mahallesi, tapuda 1021 ada, 17 numaralı taşınmazın satış talebinin görüşülmesi.

Gecen Mahallesi, tapuda 136 ada, 16 parsel nolu taşınmaza ilişkin Belediye Meclisince onaylanan plan değişikliğine ait Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden gelen rapor doğrultusunda alınan meclis kararının yeniden incelenmesi talebinin görüşülmesi.

Orduyeri Mahallesi, tapuda 15 ada, 8 parselde “Okul Bölgesi” olarak ayrılan alanın “Askeri Alan” olarak değiştirilmesi ve Jandarma Genel Komutanlığına tahsis edilmesi talebinin görüşülmesi.

Tuna Mahallesi sınırları içerisinde Trafo Yeri amaçlı plan değişikliğine ilişkin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü teknik inceleme raporunun görüşülmesi.

Karaköy Mahallesi sınırları içerisinde Trafo Yeri amaçlı plan değişikliğine ilişkin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü teknik inceleme raporunun görüşülmesi.

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Meclis Başkan ve üyelerine meclis ve ihtisas komisyonu toplantılarına katıldıkları günler için ödenecek ücretin belirlenmesi talebinin görüşülmesi.

Personelin fazla mesai ücreti belirlenecek

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Belediyemiz Zabıta Personeline 2024 yılı için ödenecek fazla mesai ücretinin belirlenmesi.

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Belediyemiz İtfaiye Personeline 2024 yılı için ödenecek fazla mesai ücretinin belirlenmesi.

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Harcırah bedelinin belirlenmesi talebinin görüşülmesi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Tuna Mahallesi, tapuda 332 ada, 21 numaralı taşınmazın satış talebinin görüşülmesi.

ATM talebi karara bağlanacak

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Tuzcular Mahallesi, Şehirlerarası otobüs terminaline QNB Finans Bankası Bartın Şubesi tarafından para çekme makinası (ATM) konulması için izin talebinin görüşülmesi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Kırtepe Mahallesi, tapuda 169 ada, 21 ve 22 numaralı taşınmazların satış talebinin görüşülmesi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Esentepe Mahallesi, tapuda 753 ada, 1 parsel numaralı taşınmazın güneyinde yer alan park alanı içerisinde "Trafo Alanı" ayrılması amacıyla hazırlanan Nazım ve Uygulama İmar Planı Değişikliklerinin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü teknik inceleme raporu doğrultusunda yeniden görüşülerek karara bağlanması talebinin görüşülmesi.

Kutlubeydemirci’nin mahalle olma talebi karara bağlanacak

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, İlimiz Merkez İlçe, Kutlubeydemirci Köyünün Mahalle olma talebinin görüşülmesi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Balamba Mahallesi, tapuda 986 ada, 80 parsel üzerinde "Resmi Kurum Alanı" amacıyla hazırlatılan Nazım ve Uygulama İmar Planı Değişikliklerinin, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü teknik inceleme raporu doğrultusunda yeniden görüşülerek karara bağlanması talebinin görüşülmesi.

Haber: Gülay Ak

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin