Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI TAMAMLANDI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2014 yılında uygulamaya konulan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen "Lider Çocuk Tarım Kampı" kapsamında, Bartın İl Müdürlüğünce üç günlük kamp etkinliği gerçekleştirilerek başarıyla sona erdi.

Okunma: 2307

29.05.2017 16:47

Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Lider Çocuk Tarım Kampı" sona erdi. Kamp kapsamında İl Müdür V. Sadık Kelez İl Müdürlüğü toplantı salonunda öğrencilere  bu yıl dördüncüsü düzenlenen "Lider Çocuk Tarım Kampı "etkinliği ile ilköğretim sınıfı öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri gıda güvenilirliği hakkında bilgi verilmesinin amaçlandığını ve tarım kampı etkinliğinin önümüzdeki yıllarda da devam ettirileceğini anlattı.

 

21 öğrenci katıldı

Kamp etkinliğine Merkez Atatürk ve Gazi İlkokullarından rehber öğretmenleri Cihan Turan ve Nejdet Oğul gözetiminde 4. Sınıf öğrencisi 21 çocuk katıldı.

 

Geziler düzenlendi

 

 Öğrencilere müdürlüğün faaliyetleri hakkında bilgiler verildi ve meyve bahçesi gezdirilerek doğa sevgisi aşılandı. Kamp etkinliği süresince Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Emine Sancar, Mühendis Ahmet Gürbüz  ve İl Müdürlüğü teknik personelleri tarafından öğrencilere Bartın’da faaliyet gösteren tarımsal işletmeler, Bartın Irmağı, Amasra İlçesine bağlı Ahatlar Köyünde el sanatları ve ahşap oyma işçiliği faaliyetini sürdüren işletmeler ile Amasra Müzesi ve çekiciler çarşısı  gezileri düzenlendi.

 

Eğitimler verildi

2017 yılının Birleşmiş Milletler tarafından "Kalkınma için Sürdürülebilir Turizm Uluslararası Yılı" olarak ilan edilmesi sebebiyle, kamp uygulamasına katılan öğrencilere sürdürülebilir çevre içerisinde doğal güzellikler ve sağlıklı tarımsal üretim konusunda farkındalık yaratmak, geleneksel kültür ve sanatı yaşatmak, kırsal yaşama ait bilgi ve deneyim alışverişinin yeni nesillere aktarılması ve kırsal yörelerin kalkınmasını sağlamak amacıyla kırsal turizm (eko tarım turizm, çiftlik turizmi ve köy turizmini kapsayan) konusunda teknik personellerce ve ayrıca İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde görev yapmakta olan Şube Müdürü Kamil Şen ve Küre Dağları Milli Park Müdürlüğünde görev yapmakta olan Mühendis Yemilhan Atılgan tarafından eğitimler verilerek "Ülkemizde Kırsal Turizm" konulu  kompozisyon yarışması gerçekleştirildi. Kampa katılan tüm öğrencilere Katılım Belgesi dağıtımıyla kamp sona erdi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin