Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MANDALAR SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 2017/10 Tebliğ No'lu Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi kapsamında Büyükbaş Manda projelerini almaya hak kazanan genç çiftçilere Bartın İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından mandaları teslim edildi.

Okunma: 3131

08.08.2017 12:24

Facebook'ta Paylaş

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Büyükbaş Manda projelerini almaya hak kazanan genç çiftçilere mandaları teslim edildi.

Bartın İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulsetter Bayram, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Yaşar Çırak, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü V. Erdal Gülmez, Akçamescit Köyü Muhtarı Mehmet Şahin, teknik personel ve Hayvan Pazarı Veterineri İbrahim Aydın'ın katılımıyla Akçamesçit Köyü Hayvan Pazarında proje değerlendirmeleri sonucunda manda almaya hak kazanan 5 Genç Çiftçiye 5'er adet Manda dağıtıldı.

 

25 manda dağıtıldı

İl Müdürü Abdulsetter Bayram dağıtımda yaptığı konuşmada "Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi kapsamında 2017 Yılı çalışmalarımız Büyükbaş Manda dağıtımı ile birlikte başladı. 5 genç çiftçimize 4 dişi ve 1 erkek olmak üzere toplamda 25 baş manda dağıtılmıştır. Bugün burada sizlere dağıttığımız mandalar köylerde istihdamı sağlamak ve İlimizde mandacılığın gelişimine ön ayak olması açısından çok önemlidir.

 

“Sizler birer örneksiniz”

Bu nedenle bu mandalarınıza iyi bakarak ve çoğaltarak hem gelirinizi artırmanızı ve hem de ilimiz mandacılığının gelişmesine katkı sağlamanızı istiyoruz. Sizler bu konuda diğer genç çiftçilerimize birer örneksiniz. Dolayısıyla sizin bunu başarmanız bu açıdan da çok büyük bir önem arz etmektedir. İl Müdürlüğü olarak her konuda teknik hususlarda yardımcı olmaya devam edeceğiz. Dağıtılan mandaların siz genç çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olmasını dilerim."dedi.

 

Dağıtımlar devam edecek

Önümüzdeki süreçte Genç Çiftçi Projelerinin desteklenmesi kapsamında hayvansal üretim alanında 94 çiftçiye 564 düve, 21 çiftçiye 777 koyun, 3 çiftçiye 1.350 tavuk, 1 çiftçiye 1.000 bıldırcın ve 8 genç çiftçiye 320 kovan dağıtılacağı belirtildi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin