Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MECLİS, TEMMUZ AYI TOPLANTILARINDA ÖNEMLİ KARARLARA İMZA ATTI

Bartın İl Genel Meclisi Temmuz ayının 3’üncü birleşimi Meclis Başkanı Kenan Dursun başkanlığında Meclis üyelerinin eksiksiz olarak katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda önemli kararlara imza atıldı.

Okunma: 491

06.07.2020 18:08

Facebook'ta Paylaş

İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, 5 gündem maddesiyle başlayan toplantılara ilave gündemler eklenerek ilerleyen birleşimlerde görüşüleceğini ifade etti.

Devamında gündemlerle ilgili kısa bir açıklama yapan Başkan Dursun,  gündemin 2. maddesinde yer alan ‘Sözleşmeli Personel Ücretlerinin Belirlenmesi’ ile ilgili dosyanın mevzuat gereği her yıl ücret tarifelerinin belirlenmesi gerektiğini ve bu sebeple dosyanın Plan ve Bütçe Komisyonu ile İnsan Kaynakları ve ARGE komisyonunda değerlendirildiğini söyleyerek komisyon raporları doğrultusunda dosya hakkında meclisin oy birliği ile karar verildiğini söyledi.

Ardından gündemin 3’üncü maddesinde yer alan ‘Kadro İhdası’ ile ilgili de dosyanın Plan ve Bütçe Komisyonu ile İnsan Kaynakları ve ARGE Komisyonunda değerlendirildiğini, komisyon raporları doğrultusunda meclisin oy birliği ile karara bağlandığını açıkladı.

        Gündemin 4’üncü maddesinde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının Tahsis Talebi ile ilgili de bilgilendirme yapan Başkan, dosyanın komisyonlarda değerlendirilmesinin yapıldığını söyledi. Bu kapsamda komisyon raporları doğrultusunda ‘Bilinçli ve Güçlü Kadınlar Diyarı Bartın’ isimli projedeki 776 m2 alana sahip binanın taahhüt edilen faaliyetleri yerine getirmek amacıyla; 5737 Sayılı Vakıflar Kanunu'nun Tüzel Kişilik başlıklı 4’üncü maddesi "Vakıflar, özel hukuk tüzel kişiliğine sahiptir.", 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun İl özel idaresinin yetkileri ve imtiyazları başlıklı 7. maddesinin (c) fıkrası "Hizmetlerin yürütülmesi amacıyla, taşınır ve taşınmaz malları almak, satmak, kiralamak  veya kiraya vermek, takas etmek, bunlar üzerinde sınırlı aynî hak tesis etmek.", 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun İl genel meclisinin görev ve yetkileri başlıklı 10’uncu maddesinin (f) fıkrası "Taşınmaz mal alımına, satımına, trampa edilmesine, tahsisine, tahsis şeklinin değiştirilmesine veya tahsisli bir taşınmazın akar haline getirilmesine izin; üç yıldan fazla kiralanmasına ve süresi yirmi beş yılı geçmemek kaydıyla bunlar üzerinde sınırlı aynî hak tesisine karar vermek." hükümleri gereğince, uygulayıcı birime 10 yıl süre ile sınırlı ayni hak tesis edilmesine, 10 yıllık sürenin bitiminde veya projenin 10 yıldan daha evvel sürede bitirilmesi halinde uygulayıcı birimce taşınmazın teslim alındığı şekliyle İdareye teslim edilmesine ve projenin 2020 Mali Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınmasına Meclisin oy birliği ile karar verildiğini ifade etti.

        Başkan Dursun, gündemin 5. maddesinde yer alan OSB İşyeri ve Açma Ruhsatı Harcının Belirlenmesi ile 6’ncı maddesinde yer alan Şehirlerarası Otobüs Terminalindeki İşyeri Kiraları ile ilgili dosyalarında görüşülerek ilgili komisyonlara havalelerinin gerçekleştirildiğini söyledi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1597058077.95972020-08-10 14:14:37