Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MECLİS’TE BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

Bartın İl Genel Meclisi’nde 2024 Yılı Performans Planının görüşmeleri başladı. Toplantı öncesi değerlendirmelerde bulunan Meclis Başkanı Kenan Dursun, 2024 mali yılı bütçesiyle tüm kesimlerin taleplerine ulaşabilmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Okunma: 492

09.11.2023 11:17

Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, Mecliste görüşmelerine başlanan 2024 Mali Yılı Performans Planı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Meclis Başkanı Kenan Dursun 1 Kasım Çarşamba  günü başlayan Kasım ayı  toplantılarının bütçe görüşmelerine denk gelmesi nedeniyle 5302 Sayılı Özel İdare Kanunu gereği 20 gün süreceğini belirterek bu kapsamda ilk 4 günlük toplantılarda özel idarenin Kasım ayına ilişkin iş ve işlemleriyle  ilgili dosyaların görüşüldüğünü ve kalan 16 günlük süreninde ilk 9 gününde  450 Milyon TL  olarak planlanan 2024 Mali Yılı Performans Planının genel görüşmelerine başlandığını açıkladı. Ayrıca 9.  günün sonunda Performans Planının kabulünün oylanacağını da söyledi.

Yapılacak oylamayla karara bağlanacak

Performans planının kabulünün hemen akabinde 3 gün sürecek olan 2024 Yılı Çalışma ve Yatırım Programının da mecliste genel görüşmelere açılacağını ifade eden Başkan Dursun,  9 gün boyunca ayrıntılı şekilde her noktasını ele alarak ilave ve değişikliklerle birlikte 450 milyonluk Çalışma ve Yatırım Programı'nın da oylanacağını belirtti. Geri kalan son 4 günlük süre içerisinde de Bütçenin genel görüşmelerinin ardından yapılan oylamalarla karara bağlanarak 2024 yılı programlarının hayata geçirileceğini söyledi.

Hedef: Tüm kesimlerin taleplerin ulaşmak

Ayrıca Dursun, 2024 mali yılı bütçesiyle tüm kesimlerin taleplerine ulaşabilmeyi hedeflediklerini sözlerine ekleyerek bu kapsamda Çalışma ve Yatırım Programı'nın meclisteki oylamasının ardından Bütçe kalemleriyle ilgili kamuoyunu aydınlatacak kapsamlı açıklama yapacaklarını ifade etti.

Meclis Başkanı Kenan Dursun, sözlerinin sonunda Mecliste görüşmeleri devam eden 2024 Mali Yılı Performans Planı, Çalışma ve Yatırım Programı ile Bütçenin şimdiden Bartın’a ve Özel İdare’ye hayırlı olmasını dileyerek,  devam eden Meclis ve Komisyon çalışmalarında tüm meclis üyelerine başarı ve kolaylıklar diledi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin