Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MEHMET ŞİMŞEK BUGÜN BARTIN’DA

AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısıyla ilimizde bugün ve yarın gerçekleştirilecek olan programlar hakkında basın mensuplarına bilgilendirmede bulundu. Arslan yaptığı açıklamada Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in bugün bir dizi ziyaret ve program için Bartın’a geleceğini açıklarken ayrıca yarın ise Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın katılımıyla ilçe ve belde adaylarının kamuoyuna tanıtılacağını duyurdu.

Okunma: 495

09.02.2024 10:44

Facebook'ta Paylaş

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimlerine yönelik süreç devam ederken Bartın’ı bugün ve yarın hareketli günler bekliyor.

AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında ilimizde bugün ve yarın gerçekleştirilecek olan programlar hakkında basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

Düzenlenen basın toplantısına İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, Kadın Kolları Başkanı Evren Ayvaz, Gençlik Kolları Başkanı Mahmut Taş ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

İl Başkanı Arslan yaptığı açıklamada Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in bugün bir dizi ziyaret ve program için ilimize geleceğini belirterek yarın ise Kültür Merkezi’nde Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın katılımıyla ilçe ve belde adaylarının kamuoyuna tanıtılacağını ifade etti.

“Belediye Başkanımız Hüseyin Bey olacak”

İl Başkanı Yaşar Arslan yaptığı açıklamada şunları söyledi: “9 Kasım’dan beri devam eden seçim sürecindeki aday belirleme süreçlerinin sonuna artık yaklaşıyoruz. İl Belediye Başkan Adayımız şuan ki Bartın Belediye Başkanımız Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu. Kendisi Cumhur İttifakının adayı. 15 günden beri de seçim çalışmalarına katkıda bulunuyoruz. Hüseyin Bey’in kazanması için teşkilat olarak elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. İnanıyorum ki 31 Mart akşamı Bartın Belediye Başkanımız Cumhur İttifakının adayı Hüseyin Bey olacak”

 

“Bartın’a mega projeler kazandırılacak”

İl Başkanı Arslan konuşmasının devamında ise genel yerel uyumunun Bartın’da sağlanması ile birlikte Bartın’da mega projelerin hayata geçirileceğini ifade ederek, “Bartın’ımız kazanacak. AK Partili ya da değil herkesi bu süreçte Bartın’ımızın kazanımları için karar vermeye davet ediyorum. Bugüne kadar tüm belediye başkanlarına Bartın’a yapılanlara teşekkür ediyoruz. Ama genel-yerel uyumu göz önüne alındığında Bartın’a kazandırılacak mega projelerin bu önümüzdeki 5 yılda hayata geçirilmesinde genel-yerel uyumunun başarılı olacağına inanıyorum”dedi.

 

“Seçmenimize güveniyoruz”

Arslan konuşmasında ayrıca güzel bir Belediye Meclisi ile katkı vereceklerini de belirterek şöyle devam etti, “Bizim en büyük gücümüz liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve onun liderliğindeki kabinemiz. Tabi kabinemizdeki 16 yıl Bartın Milletvekilliği de yapan Sayın Adalet Bakanımız Yılmaz Tunç’ta bu sürece ivme katacaktır. 31 Mart akşamı bu seçimden başarıya çıkacağız. Bartınlı seçmenimizin ferasetine güveniyoruz. Güzel bir Belediye Meclisi de oluşturularak 23 Şubat tarihi itibariyle bu süreçte tamamlanacak”

 

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç geliyor

AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan yarın (Cumartesi) günü ilçe ve belde adaylarını düzenlenecek olan aday tanıtım programıyla açıklayacaklarını ifade ederek tanıtıma Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve AK Parti Çevre, Şehircilik ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın da katılacağını söyledi. Arslan, “İlçelerimiz ve beldelerimiz için süreç devam ediyor. Adaylarımız henüz netleşmedi. Cumartesi günü aday tanıtım toplantımız var. Bu toplantıya Çevre, Şehircilik ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan da katılacak. Onun duyurusuyla bunu öğrenmiş olacağız. Bu programda Adalet Bakanımız Yılmaz Tunç’ta olacak. Güzel bir katılımla aday tanıtım toplantımızı yapmış olacağız”ifadelerini kullandı.

Mehmet Şimşek bugün Bartın’da

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in bugün Bartın’da olacağını ifade eden Arslan açıklamasının devamında ise, “Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek Bartın’da olacak. Saat 14.00 gibi Valilik ziyaretimiz olacak. Ondan sonra Belediye Başkanlığımızı ziyaret edeceğiz. Ondan sonra kendisi inşallah İl Başkanlığımızı ziyaret edecek. İl Başkanlığımızın ziyaretinin ardından Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) belirlenen 3 firmamızı ziyaret edecek. Ardından da OSB’deki İnivasyon Merkezinde bir toplantı yapacak. Daha sonrada Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanımızın, işadamlarımızın ve esnafımızın katılacağı bir toplantı gerçekleştirecek. Sayın Bakanımızın Bartın ziyaretinin hayırlı olmasını temenni ediyorum”dedi.

 

“Cumhur İttifakının ruhuna uygun bir yarış olacak”

AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan açıklamasını Cumhur İttifakının ruhuna uygun bir yarış içinde olacaklarını ifade ederek tamamlarken şöyle konuştu, “İnşallah demokratik ve Cumhur İttifakının ruhuna uygun bir şekilde bir yarış olacak. Hak eden hakkını alacak. Bizim gönlümüzden geçen 4 belde başkanımızı ve 3 ilçe başkanımızı AK Parti’den seçmek. İlçelerimizde ve beldelerimizde ak belediyecilikle hizmet etmek istiyoruz. İnşallah Bartın merkezde de Cumhur İttifakının adayı Hüseyin Beyi yeniden seçeceğiz. 21 Mart’tan bugüne kadar Bartın’da güzel işlere imza attığını düşünüyoruz”

Haber: Haluk Türkoğlu

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin