Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ SANATLA YARIŞACAK

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Mesleki ve Teknik Eğitimde 2024 Yılı Kültür ve Sanat Yolculuğu' başladı. Hazırlanan program kapsamında Bartın dahil ülke genelinde meslekî ve teknik eğitim öğrencileri arasında fotoğraf, kısa film ve sıfır atıkla sanat yarışmaları düzenlenecek.

Okunma: 563

06.02.2024 09:58

Facebook'ta Paylaş

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Mesleki ve Teknik Eğitimde 2024 Yılı Kültür ve Sanat Yolculuğu' kapsamında Bartın dahil 81 ildeki mesleki eğitim öğrencileri arasında çeşitli yarışmalar gerçekleştirilecek.

Yarışmalarda öğrenciler "Zamanı Durduranlar" fotoğraf yarışması, "Ahilik Anlayışında Sanat ve Estetik" konulu kısa film yarışması ve "Sıfır Atıkla Sanat" konularında sanat yeteneklerini sergileyecekler.

 "Zamanı Durduranlar" fotoğraf yarışması

 "Zamanı Durduranlar" fotoğraf yarışması ile öğrencilerin dünyasını dolduran, ufuklarını açan, kültür seviyelerini yükselten ve insani değerleri özümsemesini sağlayan millî ahlak görüşü inşa ederken insanın ve tabiatın kökenleri ve doğası üzerine derinlemesine düşünmelerini sağlayıp tabiatla insan arasındaki manevi ilişki üzerine farkındalık oluşturulması amaçlanıyor. Yarışmanın son başvuru tarihi 22 Şubat 2024.

"Ahilik Anlayışında Sanat ve Estetik" kısa film yarışması

Ahi kültürü rehberliğinde gerçekleştirilecek "Ahilik Anlayışında Sanat ve Estetik" konulu kısa film yarışmasında, öğrencilerin duygu ve düşüncelerini ahilik anlayışında sanat ve estetik kavramlarıyla bütünleştirerek görsel sanat çalışmaları aracılığıyla ortaya koymaları hedefleniyor. Bu yarışmanın son başvuru tarihi 15 Mart 2024. 

"Sıfır Atıkla Sanat Yarışması"

"Sıfır Atıkla Sanat Yarışması" ise öğrencilerde çevresel farkındalık ve sıfır atık bilinci oluşturmak, atık üretimini asgari seviyeye indirmek, atık kaynaklarını ayrıştırmak ve bu vesile ile gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakılması amacıyla düzenleniyor. Yarışmanın son başvuru tarihi 18 Mart 2024.

 Yarışmalara katılmak isteyen tüm öğrenciler, yarışmaların şartnamesine https://mtegm.meb.gov.tr/ adresinden ve Mesleğim Hayatım Portalı'ndan ulaşabiliyor.

Haber Merkezi 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin