Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MHP KADIN KOLLARI AŞURE DAĞITTI

Vatandaşlardan yoğun ilgi...

Okunma: 2740

01.11.2016 19:46

Facebook'ta Paylaş

 

MHP Kadın Kolları tarafından Muharrem ayı dolayısıyla gerçekleştirilen aşure dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler.

 

Muharrem ayı dolayısıyla Bartın MHP Kadın Kolları teşkilatınca aşure dağıtımı gerçekleştirildi. Hükümet Caddesi eski belediye binası yanında gerçekleşen aşure dağıtımına vatandaşlar yoğun yağmur yağışına karşın büyük ilgi gösterdiler.

 

MHP Bartın Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz aşure dağıtımı etkinliğinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada Muharrem ayının İslam dininde ki önemine vurgu yaparak, “Muharrem ayının İslam tarihinde önemli bir yeri vardır. Muharrem ayı; ilahi bereket ve feyzin, ihsan ve keremin coştuğu, bollaştığı bir aydır. Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammet (S.A.V) Muharrem ayına büyük önem vermiş, bu ayın aşure günü olarak bilinen onuncu gününün, bir öncesi ve bir sonrası ile oruçlu geçirilmesini tavsiye etmiştir. Bu ayda Hz. Âdem’in (A.S) Cennet’ten yeryüzüne indirilmesi, Hz. Nuh’un (A.S) tufandan kurtulması, Hz. Musa (A.S) ve ona iman edenlerin Firavun’un zulmünden kurtulmaları gibi, insanlık tarihinde dönüm noktası sayılabilecek önemli olayların vuku bulduğu rivayet edilmektedir. Diğer taraftan bütün Müslümanları üzen, Peygamberimizin torunu Cennet’in Serdarı Hazreti Hüseyin’in Kerbelâ’da şehit edilmesi olayı da bu ayda meydana gelmiştir.” Dedi.

 

 Tarihte yaşanan ve geri dönüşü olmayan böyle acı olayları tasvip etmenin mümkün olmadığını da sözlerine ekleyen Akmaz, “‘Ehli Beyt’i sevmek Peygamber Efendimizi sevmek’ demektir. Huzurlu bir toplum halinde yaşayabilmek, Yüce Dinimizin bize öğrettiği karşılıklı sevgi ve saygıya dayalı kardeşliği, birlik ve beraberliği korumakla mümkündür. Bu vesileyle 1438 Hicri yılbaşımız, Muharrem ayı ve bu ayda idrak edeceğimiz Aşure gününün hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” Diye konuştu.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594656272.872020-07-13 19:04:32