Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLETİMİZ DESTAN YAZDI

15 Temmuz 2016 akşamı, devletimiz, vatanımız, milletimiz tarihinin en karanlık, en hain, en kanlı Fethullah Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, meclisimizin, siyasi parti genel başkanlarının darbeye karşı çıkmasıyla; güvenlik güçleri içindeki devletine, milletine bağlı vatanseverlerin canı pahasına mücadelesiyle, "O an şimdi değilse ne zaman" diyerek şehadete yürüyen şehitlerimizle, gazilerimizle, Aziz Milletimizin destan yazan direnişiyle, FETÖ darbe girişimi önlenerek 15 Temmuz karanlığından Aydınlık Şafağa çıktık. Bartın Manşet Gazetesi çalışanları da o gece Cumhuriyet Meydanı’nda sabaha kadar demokrasi nöbeti tutarak o gece yaşananları, baskısını değiştirerek ilk gün baskı yapan ve okuyucularına aktaran, tek gazete oldu.

Okunma: 3106

14.07.2017 18:42

Facebook'ta Paylaş

15 Temmuz 2016 akşamı yaşanan hain darbe girişiminin üzerinden tam bir yıl geçti. 15 Temmuz hain darbe girişimi bu akşam tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de Bartın Valiliği tarafından düzenlenen anma programı etkinlikleriyle bir kez daha hatırlanacak. 

Peki 15 Temmuz 2016 akşamı yaşanan darbe girişiminde Bartın’da neler oldu? Tüm yaşananları bir kez daha siz değerli okuyucularımız için kaleme aldık.

Bartın'da İlk Saatler...

Hem FETÖ darbe girişimine karşı, vatandaşlık görevimizi yerine getirmek hem de mesleki sorumluluğumuz gereği 15 Temmuz akşamı Saat: 22.30 itibariyle ekip olarak Bartın sokaklarındaydık.

Valilik, Emniyet, Siyasi parti ve özellikle askeri birimlerin merkezlerini dikkatle izledik.

Ulusal basından ve sosyal medyadan gelişmeleri izleyen, birçok vatandaşlarımızın şaşkınlık ve tedirginlik içinde alışveriş noktalarına ve bankamatik önlerine koştuklarını gözlemledik.

Saat: 22.45 itibariyle Ak Parti İl Binasının ışıkları yandı. Teşkilat üyeleri toplanmaya başla­dı. Bir yandan Ulusal basındaki gelişmeler takip edilirken, diğer yandan Bartın'daki yetkililer ile irtibatlar kurularak durum tespiti yapılmaya çalışıldı. 23.05'te tüm üyelere mesaj çekildi.

Vali Nusret Dirim'in talimat ve yönlendirmeleriyle Emniyet personeli tam teçhi­zatla donatıldı. İl Özel İdare iş makineleri stratejik kavşaklara yerleştirildi.

16 Temmuz Saat: 00.26'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Meydanlara çıkın' mesa­jı üzerine AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav ve teşkilat üyeleri Cumhuriyet meydanındaki vatan­daşlarla buluştu.

Saat: 00.35 itibariyle Hüseyin Manav meydanda yaptığı konuşmada, "Gün parti günü değil, vatan günüdür, darbeye boyun eğmeyeceğiz. Meydanları kesinlikle terk etme­yeceğiz." diyerek, darbeye karşı direnme mesajı verdi.

Ardından Bartın Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan ve 22. Dönem Bartın Millet­vekili Asım Kulak yaptıkları konuşmalarla "Milli iradeye sahip çıkma" çağırışında bulundular.

Bartın Valisi Nusret Dirim, Emniyet Müdü­rü İsa Aydoğdu ile birlikte Cumhuriyet Meydanına geldi. Vali Nusret Dirim, Milli iradeye sahip çıkan tüm emniyet güçlerine ve millete teşekkür ede­rek, Bartın'da herhangi bir sıkıntının olmadığı ve gerekli tedbirlerin alındığı bilgisini paylaştı.

Saat:02.00'de camilerden Selalar okundu.

Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç meydan­da yaptığı konuşmada, "Milli iradeye kast etmek isteyen hainler mutlaka hak ettikleri cezayı çekeceklerdir"dedi.

Belediye Başkanı Cemal Akın gelişmeleri makamında Meclis üyeleri ile birlikte takip etti. Yetkililerle irtibat kurarak tedbirler aldı.

Meydandaki coşkulu kalabalık darbe karşıtı sloganlar attılar, İmam ve Müezzinlerle eşliğinde sabah ezanına kadar dua ettiler.

Son olarak; FETÖ'cü darbe girişimine karşı milletimizin destansı direnişiyle koru­duğumuz değerlerin kıymetini hiçbir zaman unutmamamız gerektiğini hatırlatarak, gazilerimize acil şifa, şehitlerimize rahmet diliyoruz.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin