Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLETVEKİLİ BANKOĞLU KIRŞEHİR’DE ZİYARETLERDE BULUNDU

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu ve Cumhuriyet Halk Partililer, Kırşehir'de çeşitli ziyaretlerde bulundu. Gerçekleştirilen ziyaretlerde Kırşehir’de yaşayan halkın sorunları dinlendi.

Okunma: 1137

28.09.2019 13:55

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer ve CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil ile birlikte Kırşehir’e gittiler. Bankoğlu, konuya ilişkin olarak, hem Kırşehir'deki yerel halkın sorunlarını, fikir ve çözüm önerilerini CHP adına dinlemek hem de 39 yıl sonra Kırşehir’de kazandıkları Belediye Başkanlığı'nı ziyaret etmek sebebiyle kentte bulunduklarını belirtti.

Bankoğlu yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin büyük değerlerinden Neşet Ertaş’ın ölüm yıl dönümüne rastlayan ziyaretlerimiz ve bu kapsamda yapılan panele katılmamızla birlikte, çalışmalarımız, bizim için bir kat daha değerli oldu. Öncelikle, kentin ve bir anlamda Türkiye'nin genel sorunlarını Partimiz adına dinleme fırsatı bulduğumuz, sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmemiz oldu. Ardından, Anadolu kültürünün temellerindeki önemli değerimiz Ahiliğin doğduğu Kırşehir’de güzel temaslarımız oldu. Bu kapsamda, ilk olarak İl Teşkilatımızı ziyaret ederek partililerle sohbet ettik. Aynı zamanda, Kırşehir Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu'nu da makamında ziyaret ederek kendisi ile ekibine başarılar diledik ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdik."dedi.

Sivil toplum kuruluşlarıyla gerçekleştirilen toplantıda, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yerel Basın Konseyi Başkanı'nın yerel basın ve TV’lerin yeni düzenlemeler sonrası içine düştükleri sıkıntılara değindiğine işaret eden Bankoğlu, “Özellikle yaşatılması gereken yerel basının büyük fedakarlıklarla çalıştığı unutulmamalıdır. Bu desteğin sadece o kentin iş insanları ya da esnafının katkılarıyla değil devletin de sigorta, vergi, kağıt gibi konularda teşvik vermesi, yerel yönetim ilanlarının yayımlanması gibi konularda olması gerektiğini dile getirdik.” dedi.

Ziraat Odası, Esnaf ve Elektrikçiler Odası, Sanayi ve Ticaret Odası, Kırşehir Kent Konseyi Başkanlığı, MÜSİAD temsilciliği gibi sivil toplum kuruluşlarının toplantı sırasında dile getirdiği görüşlerde de ekonomik daralmanın, yüksek enflasyonun tarım ve hayvancılık başta olmak üzere bunlara bağlı tüm kollarda büyük sıkıntılara yol açtığının ayrıntıları ile aktarıldığını belirten Bankoğlu, “Yurttaşlarımız, Türkiye’nin her yerinde üretime dayalı yatırımlar beklerken ne yazık Kırşehir de AK Parti’nin yanlış politikalarının bedelini ödüyor. Geçtiğimiz yıl 330 milyon TL bedelle, AK Parti yandaşı müteahhide satılarak özelleştirilen Kırşehir Şeker Fabrikası var. Tarım ve hayvancılık desteği denilirken mazotun, gübrenin, samanın, tohumun çiftçiyi ne hâle getirdiğini görmezden gelen bir AK Parti hükümeti var. Hayvancılığın, Kırşehir’deki yurttaşlarımız için de kâr eden bir alan olmaktan çıktığını gördük. Devlet, elini yurttaşın üzerinden çekip cebine sokmuş durumda. Organize Sanayi Bölgesine büyük sanayiciler gelip yatırım yapmıyor. Kırşehir aslında tam bir Türkiye özeti. Başta İstanbul olmak üzere birkaç büyük şehir dışında kalan kentlerimizin çoğunun sıkıntıları ortak. Devlet hastanesinde uzman hekim bulunmamasından çevre yolu, demir yolu ve hava alanı gibi hiçbir ulaşım yatırımı yapılmamış olmasına, üretime yönelik mesleki eğitim programlarının yetersizliğinden nitelikli okul kapsamı diye iyice mağdur edilen öğretmen ve öğrenci sorunlarına kadar pek çok sıkıntıyı ve bunlara dair çözüm yollarını konuştuk.”dedi.

Sayılan sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra Atatürkçü Düşünce Derneği, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası, Çağdaş Yaşam Derneği, Bilişim Teknolojileri Derneği, Eğitim-Sen Şubesi, İnşaat Mühendisleri Odası ve Şoförler Odası gibi pek çok sivil toplum kuruluşunun da görüşlerini aldıklarını ifade eden Bankoğlu, “Görüşmelerimiz sonunda edindiğimiz bilgileri, gözlemlerimizi ve çalışmalarımızı Genel Merkezimize rapor edeceğiz. Yurt genelinde yaptığımız bu çalışmalar, işlerin ne yazık Kırşehir genelinde de AK Parti hükümetinin söylediği gibi gitmediğini göstermeye devam ediyor.” dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1582086108.532020-02-19 07:21:48