Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLETVEKİLİ BANKOĞLU POLİS EMEKLİLERİNİN SORUN VE TALEPLERİNİ DİNLEDİ

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu beraberinde CHP İl Başkanı Selim Karakaş, İl Genel Meclisi Üyesi Abdullah Kaleli ve parti yöneticileri ile birlikte Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği (POLEMDER) Bartın Şubesini ziyaret etti. Ziyarette Milletvekili Bankoğlu, polis emeklilerinin sorun ve taleplerini dinledi.

Okunma: 145

17.11.2021 13:20

Facebook'ta Paylaş

Ziyarette konuşan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği (POLEMDER) Bartın Şubesi Başkanı Erkan Algül, "Bartın'da yaşayan emekli emniyet mensupları, dayanışma içerisinde olabilmek amacıyla "Bartın Emekli Emniyet Mensupları Dayanışma Platformu" olarak faaliyet yürütürken; 1948'de kurulan "Türkiye Kamu Yararına Çalışan Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği" nin, 2019 yılında 43. şubesi olarak Bartın'da açılmasıyla dernek faaliyetlerine başladı. Türkiye çapında 170Bin dernek bulunurken, bunlardan 390-400 adedi kamu yararına çalışmalar gerçekleştiriyor. 34 ilde 48 şubesi bulunan derneğimiz Bartın'da yaklaşık 100 üyeye sahip. Üyelerimizden 7'si Bartınlı. 5'i kadın üyedir. Derneğimizde kamu yararına yardım çalışmaları yürütmekteyiz. Siyasi bir dernek değiliz. Siyasetin içindeyiz ama siyasi değiliz. Herkesle eşitiz.

Biz polisler için her tayinde yeni bir hayat başlar. O yeni hayatla birlikte polisin ailesi de yeni bir hayata başlar. Ailem ile Bartın'a 2002 tarihinde geldik. Ailem Bartın'ı çok sevdi. Artık buralıyız.

“Mağduriyetimiz devam etmektedir”

Türkiye'nin kötü giden ekonomik durumundan emekli polis mensupları da oldukça etkilenmiştir. Polislerimiz ekonomik, tayin ve mobing sorunları yaşıyor. Bu nedenle de ülkemizde polis intiharları artış göstermiştir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin mecliste bir araştırma komisyonu kurulu kurulmasına öncülük ederek polis intiharlarının araştırılmasını istiyoruz. Aile yardımı alıyoruz ancak emekli olunca %40-%60 oranında maaşlarımız kesintiye uğruyor. 3600 Ek Gösterge ile ilgili mağduriyetimiz devam etmektedir. Emekli polislerimiz artan enflasyon, ekonomik kriz, döviz ve borçlar ile mücadele etmektedir. Polis görev başında ölmekten değil emekli olmaktan korkar duruma gelmiştir. Biz polis emeklileri olarak 3600 Ek Gösterge talebimizin hayata geçirilmesini istiyoruz." dedi.

“Memurlar geçinemiyor”

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu ise yaptığı konuşmada, “Polis teşkilatımız önemli kurumlardan biridir. Polis emeklilerimiz de bir o kadar değerlidir. Polislerimizin yaşadığı sorunları yakından takip ediyorum. Polis intiharları ile ilgili araştırma komisyonu kurulması için bir çalışma başlatalım.  Hükümet 2018'den bu yana 3600 Ek Gösterge sözü vermiş ancak sözünü yerine getirmeyerek vatandaşı mağdur etmeyi sürdürüyor. Memurlar geçinemiyor. İktidarımızda, yıllardır sözde vaatlerle ve içi boş müjdelerle bekletilen öğretmenlerimizin, tüm sağlık çalışanlarımızın, polislerimizin, din görevlilerimizin, infaz koruma memurlarımızın, 3600 Ek gösterge talebini derhal hayata geçireceğiz." dedi.

Milletvekili Aysu Bankoğlu açıklamasında son olarak Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği'ni Meclise davet ederek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşme sözü verdi.

Ziyarette ayrıca Derneğe yaptıkları bağışlar dolayısı ile Dernek Başkanı Erkan Algül tarafından Milletvekili Aysu Bankoğlu ve İl Başkanı Selim Karakaş'a onur belgesi sunularak yaka iğnesi hediye edildi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin