Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Milletvekili Tunç Hayvan Severleri Meclis’e Davet Etti

Bartın'da, sokak hayvanlarına yönelik şiddete dikkat çekmek için 12 gündür açlık grevi yapan hayvan severler Sevim Arkan, Ayşe Kök ve Uğurcan Saban’ın hastaneye kaldırılmasının ardından AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç kendilerini hastanede ziyaret ederek bir süre görüştü. Yapılan görüşmede Milletvekili Tunç hayvan severleri Meclis’e davet ederek yardım sözü verdi. Bunun üzerine ise hayvan severler açlık grevine son vererek yemek yediler.

Okunma: 3139

04.03.2017 16:51

Facebook'ta Paylaş

Bartın'da, sokak hayvanlarına yönelik şiddete dikkat çekmek için 12 gündür açlık grevi yapan hayvan severler Sevim Arkan, Ayşe Kök ve Uğurcan Saban’ın hastaneye kaldırılmasının ardından AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ile görüştüler.

Bir tekstil firmasında çalışan Sevim Arkan, ev kadını Ayşe Kök ve lise öğrencisi Uğurcan Saban, geçen 19 Şubat'ta 8 belediyenin çöplerini döktüğü İnkum Tepesi'ndeki alanda açlık grevi başlattı. Hayvanlara uygulanan şiddetin son bulması için hayvanlara yönelik işlenen suçların Kabahatler Kanunu'ndan çıkarılıp TCK kapsamında düzenlenmesini isteyen hayvan severler, kendileri için yaptıkları kulübede açlık grevini sürdürdü.

12 gün boyunca açlık grevini devam ettiren hayvan severler geçtiğimiz Cuma akşamı 112 Acil Servis ekipleri, tarafından Bartın Devlet Hastanesine kaldırıldı. Akşam saatlerinde hastane aciline gelen AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, hayvan severlerle konuştu. Milletvekili Tunç’un hastanede yaptığı ziyarette Bartın Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Osman Açıkgöz’de eşlik etti.

 

Tunç, “Ankara’ya bekliyoruz her zaman yanınızda olacağız”

Milletvekili Tunç, “Öncelikle sizlerin duyarlılığınıza teşekkür ediyoruz. Hayvanları korumak bir insanlık vazifesidir. Çünkü onlar da bir can taşıyor. Dolayısıyla onlara eziyet eden onlara kötü muamelede bulunanlar cezalandırılması gerekir. Bu konuda sizin mevzuat konusunda hasiyetiniz var. Biz sizlere yardımcı olacağız. Siz burada iyileşin sonra Ankara’ya bekliyoruz. Her zaman yanınızda olacağız.”dedi.

 

“Sevgi ve dostluk kazandı”

 Hayvan severlerden Sevim Arkan ise yaptığı açıklamada, “Bizlere destek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Çok çabaladık. Sevgi ve dostluk kazandı. Bundan sonra da böyle devam edeceğiz.”dedi.

 

Hayvan severler daha sonra mercimek çorbasını içerek, açlık grevini sonlandırdılar.


 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin