Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLİ MÜCADELENİN 100. YIL KUTLAMALARI BAŞLADI

Bu yıl 15-21 Mayıs 2019 tarihleri arasında kutlanacak olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri başladı. Etkinlikler kapsamında ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Hafta boyunca ise çok sayıda spor, stant ve sergi etkinliği gerçekleştirilecek.

Okunma: 2647

17.05.2019 12:03

Facebook'ta Paylaş

Bu yıl 15-21 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri başladı. Milli mücadelenin 100. yılı kutlanacak olan hafta kapsamında çok sayıda etkinliğe yer verilecek.

 

 

Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu

 

Hafta kapsamında kutlamalar Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, İl Müdürleri ve gençler tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılırken ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

 

Saat 14.00’den sonra ise yine Cumhuriyet Meydanı’nda Gençlik Merkezi stant etkinlikleri devam edecek. Etkinliklerde Bakanlık ve Gençlik Merkezi tanıtım, yüz boyama etkinliği, kitap okuma etkinliği, sokakta müzik etkinliği, spor etkinlikleri, tel kırma işleme, yaz spor okulları tanıtımı, zeka oyunları faaliyeti ve gençlik kampları tanıtımına yer verilecek.

17 Mayıs Cuma

17 Mayıs 2019 Cuma günü ise saat 09.00’da Ömertepesi Spor Salonu’nda Küçük Minikler Greko-Romen Grup Müsabakaları devam edecek. Saat 14.00’de ise Cumhuriyet Meydanı’nda Gençlik Merkezi stant etkinlikleri devam ederken etkinliklerde Bakanlık ve Gençlik Merkezi tanıtım, yüz boyama etkinliği, kitap okuma etkinliği, sokakta müzik etkinliği, spor etkinlikleri, tel kırma işleme, yaz spor okulları tanıtımı, zeka oyunları faaliyeti ve gençlik kampları tanıtımına yer verilecek.

Saat 17.30’da ise Fatih Orta Okulu Spor Salonu’nda Gençler Voleybol Turnuvası gerçekleştirilecek.

18 Mayıs Cumartesi

18 Mayıs 2019 Cumartesi günü ise etkinlikler kapsamında saat 09.00’da Ömertepesi Spor Salonu’nda Küçük Minikler Greko-Romen Grup Müsabakaları devam edecek. Yine aynı saatte Gençlik Merkezi’nde Gençler Satranç Turnuvası düzenlenecek. Saat 10.00’da ise yine Gençlik Merkezi’nde Gençler Masa Tenisi Turnuvası gerçekleştirilecek. Saat 11.00’da ise Gençlik Merkezi arkasında Gençler Okçuluk Turnuvası gerçekleştirilecek. Saat 14.00’da ise Fatih Orta Okulu Spor Salonu’nda Gençler Basketbol Turnuvası düzenlenecek. Aynı saatte Cumhuriyet Meydanı’nda ise gün boyu sürecek olan Gençlik Merkezi stant etkinlikleri başlayacak. Etkinliklerde Bakanlık ve Gençlik Merkezi tanıtım, yüz boyama etkinliği, kitap okuma etkinliği, sokakta müzik etkinliği, spor etkinlikleri, tel kırma işleme, yaz spor okulları tanıtımı, zeka oyunları faaliyeti ve gençlik kampları tanıtımına yer verilecek.

19 Mayıs Pazar

19 Mayıs 2019 Pazar günü ise 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri yapılacak. Etkinlikler saat 09.45’de Bartın Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başlayacak. Ardından saat 10.00’da ise yine Valilik önünde kutlama programı devam edecek. Program kapsamında saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okunacak. Ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali  Özdemir günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirecek. Program kapsamında daha sonra yıl boyu sportif ve kültürel faaliyetlerde dereceye giren gençlere ödülleri takdim edilecek.  Ödül töreninin ardından ise Genç Kürsü etkinliğinde gençler konuşma gerçekleştirecek.  Ardından ise Gençlik Merkezi gönüllü gençleri şiirler seslendirecek. Kutlama etkinlikleri daha sonra halk oyunları gösterileri ve spor gösterileri ile sona erecek.

Cumhuriyet Meydanı’nda Atabarı Halk Oyunu sergilenecek

Aynı gün saat 09.00’da ise  Ömertepesi Spor Salonu’nda Küçükler Greko-Romen Grup Müsabakaları devam edecek. Akşam saat tam 19.19’da ise Cumhuriyet Meydanı’nda Atabarı Halk Oyunu Gösterisi sergilenecek.

Ardından ise saat 20.13’de yine Cumhuriyet Meydanı’nda Gençlik İftarı verilecek.

20 Mayıs Pazartesi

20 Mayıs 2019 Pazartesi günü ise Cumhuriyet Meydanı’nda saat 14.00’de Gençlik Merkezi stant etkinlikleri başlayacak. Saat 19.00’a kadar sürecek etkinliklerde Bakanlık ve Gençlik Merkezi tanıtım, yüz boyama etkinliği, kitap okuma etkinliği, sokakta müzik etkinliği, spor etkinlikleri, tel kırma işleme, yaz spor okulları tanıtımı, zeka oyunları faaliyeti ve gençlik kampları tanıtımına yer verilecek.

Aynı gün saat 15.00’da ise yine Cumhuriyet Meydanı’nda Gençlik Merkezi Resim Sergisi açılacak.

21 Mayıs Salı

21 Mayıs 2019 Salı günü ise saat 10.00’da Kapalı Yüzme Havuzu’nda Gençler Yüzme Yarışmaları düzenlenecek.

Saat 14.00’de ise yine Cumhuriyet Meydanı’nda KYK Kültür ve Sanat Sergisi açılacak.

Son olarak ise yine Cumhuriyet Meydanı’nda saat 14.00’de Gençlik Merkezi stant etkinlikleri başlayacak. Saat 19.00’a kadar devam edecek olan etkinliklerde Bakanlık ve Gençlik Merkezi tanıtım, yüz boyama etkinliği, kitap okuma etkinliği, sokakta müzik etkinliği, spor etkinlikleri, tel kırma işleme, yaz spor okulları tanıtımı, zeka oyunları faaliyeti ve gençlik kampları tanıtımına yer verilecek.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin