Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MÜFTÜ GÜNDÜZ’E PLAKET TAKDİM ETTİLER

Başkent Engelsiz Yaşam Destekleme Derneği tarafından Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz’e plaket takdim edildi.

Okunma: 2437

29.05.2017 16:49

Facebook'ta Paylaş

Genel Merkezi Ankara’da bulunan Başkent Engelsiz Yaşam Destekleme Derneği tarafından Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz’e desteklerinden dolayı plaket takdim edildi.

 

Başkent Engelsiz Yaşam Destekleme Derneği Başkan Yardımcısı Yusuf Dolu, Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Yardımcısı Yusuf Dolu tarafından İl Müftüsü Mahmut Gündüz’e engellilere yönelik gerçekleştirilen çalışmalardan dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

 

“Desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz”

Dernek Başkan Yardımcısı Dolu; “Başkent Engelsiz Yaşam Destekleme Derneği olarak Bartın’da İl Müftülüğünün belirlediği camilerde engellilerimize yardımcı oluyoruz. Özellikle camilere giriş ve çıkışlarda büyük sıkıntı yaşanıyor. İl Müftümüzün bu çalışmalarımıza olan katkısı büyüktür. Engelli kardeşlerimizin giriş ve çıkışlarında, cami lavabolarının engellilere uygun hale getirilmesi gibi birçok konuda destek olmuşlardır. Bu desteklerinden dolayı İl Müftümüze plaket takdim ettik. Kendisine vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

“Şefkati anlatıyoruz"

Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz ise yaptığı açıklamada, “İl Müftülüğü olarak insanımızı ilgilendiren tüm konularda yanlarında olmak istiyoruz. Bu konuşmaları zaman zaman camilerde dillendiriyoruz. Anlatıyoruz. Engelli kardeşlerimize gösterilecek olan şefkatin önemini anlatıyoruz. Şefkat gösterilmesi gerektiğini söylüyoruz. Geçtiğimiz günlerde cami önlerinde gerçekleştirecekleri çalışmalar için yardım talepleri oldu. Biz de camilerimizi tespit edip, cuma namazı giriş çıkışlarında engelli kardeşlerimize yardımcı olunuyor. Engelliler derneğimiz de onların çalışmalarına verdiğimiz destekten dolayı bizlere plaket takdim etti.

 

“Camilerimizdeki sorunların çözümü için uğraşıyoruz”

Camilerimiz engellerimizin giriş ve çıkışlarına açıkçası uygun değil. Tabii bazı sıkıntıların aşılması zamanla oluyor. Yeni yapılan tüm camilere engelli kardeşlerimizin unutmaması noktasında uyarılarımızı yapıp, gerekli çalışmaları yapıyoruz. Ancak mevcut camilerimize bir şeyler yapmak zor oluyor. Geçtiğimiz günlerde Aşağı Camii’nde engelli bir kardeşimiz beni yakaladı. ‘Hocam ben camiye giremiyorum. Namazı burada kılıyorum’ dedi. İçim yandı. Bu sorunu çözmemiz lazım. Ancak gönül rahatlığı ile bu çözüldü diyemiyorum. Ancak işin peşindeyiz. İlgilileri uyarıyoruz. Çünkü cami sadece sağlıklı vatandaşların gidebileceği yerler değildir. Kadınların çocukların ve engelli kardeşlerimizin huzurlu bir şekilde ibadetlerinin yapılabildiği yerler olmalı.”dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin