Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MUGADA SAHİLİNE YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLU YAPILACAK

Bartın İl Genel Meclisi Ekim Ayı Toplantılarının 2. Birleşiminde Mugada Sahiline yürüyüş ve bisiklet yolu yapılabilmesi için İl Özel İdaresi’ne oy birliği ile yetki verildi.

Okunma: 89

08.10.2021 12:14

Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Genel Meclisi’nin Ekim ayı toplantılarına İl Genel Meclis Üyeleri eksiksiz katılırken 3. günün sonunda 7 dosya görüşülerek karara bağlandı.

        Gündemin  2. maddesinde yer alan  Arıönü Mugada Sahili Bisiklet Yolu Yapılmasıyla ilgili dosyada Çevre ve Şehircilik Bakanlığının vereceği 500 bin TL hibe desteği ve  500 bin TL sinin de  İller bankası kredisiyle yapımı planlanan yeşil yürüyüş ve bisiklet yolu yapım projesinin hayata geçirileceğini söyleyen İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun konuyla ilgili iş ve işlemleri yürütmek  üzere Meclisin İl Özel idaresi’ne yetki verdiğini  belirtti.

        Bartın İl Özel İdaresi’nin görev ve sorumluluk alanında bulunan Bartın’ın gerdanlığı olan sahillerin planlı bir şekilde bütçe imkanları dahilinde  peyzaj çalışmalarını da yaparak güzelleştirmeye devam edeceklerini söyleyen Dursun bu kapsamda yaklaşık 10 yıldan bugüne başta Mugada Sahili olmak üzere yine Güzelcehisar ve Çakraz’ da yapılan düzenlemelerin diğer sahillere de yansıtılacağını açıkladı. Geçmiş dönemlerde imar planlarından yoksun ve yeterince sahip çıkılamayan bu alanlara  sahip çıkarak uygun olan düzenlemeleri de yaparak gelecek nesillere bırakmayı hedeflediklerini  belirten Dursun bu çalışmalara her zaman destek olan başta TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Milletvekili Yılmaz Tunç olmak üzere karar organı olan İl Genel Meclisi üyelerine ve İdare’ye teşekkür ettiğini ifade ederek yapılacak olan yeni düzenlemenin Mugada Sahiline şimdiden hayırlı olmasını diledi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin