Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MÜSAİD BARTIN ŞUBESİ AÇILDI

MÜSİAD Başkanı Olpak: “Yarım kalan bu şarkıyı kaldığı yerden devam ettiriyoruz”

Okunma: 3479

06.12.2016 13:20

Facebook'ta Paylaş

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bartın Şubesi, düzenlenen törenle açıldı. Açılış töreni ve bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bartın’a gelen MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, “Yarım kalan bu şarkıyı sizlerin de katılımıyla bugün kaldığı yerden devam ettiriyoruz. Bundan sonraki süreçte önce Bartın’a faydalı olmak ondan sonra da ülkemizin ve dünyanın farklı noktalarındaki iş adamlarına faydalı olmak üzere bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

 

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak’ın da katılımıyla gerçekleşen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Bartın Şubesinin açılış törenine protokol üyeleri de geniş katılım gösterdi. Törene Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Jandarma Komutanı Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav ve teşkilat yöneticileri, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, daire müdürleri ve iş adamları katıldı.

 

MÜSİAD Bartın Şubesi Başkanı Muhammet Aksu’nun açılış konuşmasının ardından konuşan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, dünyanın ve Türkiye’nin her yerinde iş adamlarına destek veren MÜSİAD’ın Bartın’daki iş adamlarına da gerekli desteği vereceğini ve Bartın’ın gelişmesine büyük katkı sunacağını söyledi.

 

Olpak: “Yarım kalan şarkı kaldığı yerden devam ediyor”

 

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ise törendeki konuşmasında MÜSİAD’ın Bartın’daki geçmişinin eski olduğunu ifade ederek “Bartın Şubemiz bizim en eski şubelerimizden birisiydi. Bir süreliğine bu faaliyetimizi askıya almak zorunda kalmıştık. Ama bu yarım kalan bu şarkıyı sizlerin de katılımıyla bugün kaldığı yerden devam ettiriyoruz. Bundan sonraki süreçte de önce Bartın’a faydalı olmak ondan sonra da ülkemizin ve dünyanın farklı noktalarındaki iş adamlarına faydalı olmak üzere bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Geçtiğimiz süre içerisinde Seydişehir, Avusturalya ve Japonya’nın ailemizin içerisine katmıştık. Bartın’la başlayan bu yolculuğumuz Sudan ve Amsterdam açılışlarıyla devam edecek. Ben açılışa katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

 

DİRİM: “İşadamlarımızın sesini dünyayla buluşturur”

 

Bartın Valisi Nusret Dirim de yaptığı konuşmada “MÜSİAD Bartın Şubesi ilimize hayırlı olsun. Başkanımızın da dediği gibi yarım kalan şarkı kaldığı yerden devam ediyor. İnşallah Bartın’a ve ülkemize hayırlı uğurlu olur. İşadamlarımızın sesini Türkiye ve dünyayla buluşturur. Bu güzelliğin yaşamasına vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

 

Nusret Dirim’in konuşmasının ardından açılış duasını İl Müftüsü Mahmut Gündüz gerçekleştirirken açılış kurdelesini Genel Başkan Olpak, Vali Dirim ve diğer protokol üyeleriyle birlikte kesti.

 

Olpak’tan ekonomi değerlendirmesi

 

Olpak açılışta aynı zamanda Türkiye’nin son dönemdeki ekonomi göstergeleriyle ilgili de kısa bir değerlendirmede bulundu. Olpak, “2016 yılında mali, finans ve özel sektör piyasaları itibariyle geride kalan bir durum içerisinde değiliz. Bunu rakamlardan görüyoruz. İlk 6 aylık büyüme rakamlarına baktığımızda ilk 6 ay ortalamasının 3.9 olduğunu görüyoruz. Bu noktada bir yavaşlama olabilir ama dördüncü çeyrek rakamlarının daha iyi geleceğini görüyoruz. Bütün bunlara baktığımızda etrafımızdaki ateş çemberine rağmen Türkiye’nin böyle bir performans göstermesi büyük bir başarıdır. Birilerinin parmak ısırarak baktığı bir tablo var. Biz olayı böyle görüyoruz. 2017 içerisinde küresel bazda yeni bir şeyle karşı karşıya kalmazsak dünyayı etkileyen faktörlerden olan Amerika’daki seçimlerden sonraki sürecinde bir düzene oturacağını düşünecek olursak Türkiye açısından bundan sonraki süreç daha sağlıklı bir süreç olacaktır. Piyasaları etkileyecek bir unsur Avrupa Birliğindeki gelişmeler olacaktır. Hem buradaki gelişmeleri hem de İtalya’daki gelişmeleri bizler de yakından takip ediyoruz.” Şeklinde konuştu. 

Etiketler: MÜSİAD, bartın, Nail Olpak, Muhammet Aksu, bartın haber, haber bartın, bartın tv,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594669626.952020-07-13 22:47:06