Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
O ŞİRKETLERİN FETÖ İLE HİÇBİR İLGİLİSİ KALMADI

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) finansman sağlandığı iddia edilen ve kayyum atanarak Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen şirketlerin kapanmayacağını açıklayan Avukat Akgül, "Vatandaşlarımız şirketlerden diledikleri gibi alışveriş yapabilirler. Bu şirketlerin FETÖ/PDY ile hiçbir ilgisi kalmamıştır" dedi.

Okunma: 16098

28.09.2016 18:38

Facebook'ta Paylaş

Bartın'da Ağır Ceza Hâkimliğinin kararıyla Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) finansman sağlandığı iddia edilen ve kayyum atanarak Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF)  devredilen şirketlerin kapanacağı yönündeki söylentilere Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Akın Akgül'den açıklama geldi. Şirketlerin kapanmayacağını açıklayan Avukat Akgül, "Vatandaşlarımız şirketlerden diledikleri gibi alışveriş yapabilirler. Aynı zamanda bu şirketlerin FETÖ/PDY ile hiçbir ilgisi kalmamıştır" dedi. 

Kapanacağına dair spekülasyonlar oluşmuştu

 Bartın'da Ağır Ceza Hâkimliğinin kararıyla Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) finansman sağlandığı iddia edilen Asım Eğitim Kurumları A.Ş., Pabuç Giyim Mağazaları, Toksözler Market ve AVM zincirleri, ÖZ Çelikkaya, Merkür Bilgisayar, Sargın Matbaa, Mustafa Çiftçi Petrol Ürünleri ve Unlu Mamülleri (Kemer Ateş Fırını ve şubeleri) ve ÖZ MADEŞ şirketlerine kayyum atanmıştı. Şirket kayyum atanmasından bir süre sonra ise TMSF'ye devredilmişti. Şirketin TMSF'ye devredilmesiyle birlikte iste kamuoyuna kapanacağına dair spekülasyonlar oluşmuştu. 

FETÖ/PDY ile hiçbir ilgisi kalmadı

Yönetim Kurulu Başkanı Avukat  Akın Akgül, TMSF'ye devredilen Töksözler Market Dayanıklı Tüketim Malları Mobilya Pazarlama Limited Şirketi, Mustafa Çiftçi Petrol Ürünleri Hayvancılık Sanayi Limited Şirketi ile Papuç A.Ş'nin kamuoyunda ifade edildiği gibi kapanmayacağını tam tersine çalışmalarına devam edeceğini söyledi. Vatandaşların bu şirketlerden diledikleri gibi alışveriş yapmaya devam edebileceklerini kaydeden Akgül, şirketlerin aynı zamanda FETÖ/PDY ile hiçbir ilgisinin kalmadığını da vurguladı. 

Akgül konuyla ilgili yaptığın açıklamada "29 Temmuz 2016 tarihinde Bartın Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığının 2016/601 Değişik İş Sayılı kararıyla Bartın'da faaliyet gösteren Töksözler Market Dayanıklı Tüketim Malları Mobilya Pazarlama Limited Şirketi, Mustafa Çiftçi Petrol Ürünleri Hayvancılık Sanayi Limited Şirketi ile Papuç A.Ş'ye atanan kayyumlarca şirketlerin ticari faaliyetlerine devam ettiği, şuanda şirketlerin tasfiyesinin olmadığı, 19 Eylül 2016 tarihi itibariyle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu  İştirakler ve Gayrimenkuller Daire Başkanlığı kayyumlara gönderdiği yazıyla kayyumların atama yapılan şirketlerdeki görevlerinin devam ettiği ve şirketlerin zarar görmemesi ve ticari faaliyetlerine devam etmesi için kayyumlara yetki verildiği ataması yapılan kayyumlarca belirtilmiştir. Vatandaşlarımızın söz konusu şirketlerden diledikleri gibi alışveriş yapmaları ve şirketlerin FETÖ/PDY ile bir ilgisinin kalmadığı kamuoyuna saygıyla duyurulur" dedi. 

 

Etiketler: 15 TEMMUZ, KAYYUM, TMSF
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594688298.632020-07-14 03:58:18