Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ODA BAŞKANLARINDAN REKTÖR UZUN’A ZİYARET

Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sinan Amasralı, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Cemal Zeybek ve Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette koronavirüs salgını dolayısıyla uzaktan eğitime devam edecek olan Bartın Üniversitesi’nin Bartın ekonomisine olan etkisi değerlendirilerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Okunma: 342

09.09.2020 13:10

Facebook'ta Paylaş

Bartın Üniversitesi Senatosu tarafından alınan 2020 - 2021 Akademik Yılı Güz Dönemi derslerinin uzaktan eğitim kararının ardından Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sinan Amasralı, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Cemal Zeybek ve Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti.

 

Ziyarette alınan kararın Bartın ekonomisine etkisi değerlendirilerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bartın Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Barış Özkan şöyle konuştu, “Sayın Rektörümüz bu kararı alırken çok hassas davrandıklarını senato üyelerinin ve diğer paydaşların fikirlerinin alındığını pandemi hızının çok hızlı yayıldığı bu süreçte hem öğrencilerin, hem akademik personelin hem de şehrin sağlığının düşünülerek bu kararı aldıklarını belirterek en kısa zamanda en büyük arzusunun öğrencilerine kavuşmak olduğunu belirtti. Bizlerde esnaf temsilcileri olarak çok zor bir dönemden geçtiğimizi pandemi döneminde batma noktasına gelen esnafın üniversite öğrencilerini beklediğini eğer üniversitenin açılmaması durumunda yaşanacak süreçle ilgili düşüncelerimizi dile getirerek, şehrimize gelen her öğrencinin bizlerin kardeşi ve evlatları olduğunu hem onların sağlığı hemde kendi sağlığımız için iş yerlerimizde bütün önlemleri aldığımızı belirttik. Karşılıklı fikir alışverişi içerisinde geçen görüşmede sayın Rektörümüz öğrencinin şehir ekonomisine çok katkısı olduğunu kendisinin de en büyük isteğinin sağlıklı koşullar içerisinde üniversitenin açılarak üniversitenin öğrencilerine kavuşmak ve şehirle buluşturmak istediğini belirterek süreci sürekli takip ettiklerini belirtti. Sayın Rektörümüze göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ederim.”

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1601433683.83662020-09-30 05:41:23