Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
“ÖĞRETMENLERİMİZ İÇİN NE YAPILSA AZDIR”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Okunma: 113

23.11.2022 17:16

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Öğretmenlerimiz büyük bir fedakarlık örneği göstererek, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmenin gayreti içerisinde görevlerini yapıyorlar, bu üstün gayret ve fedakarlık için öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.”dedi.

 

 Tunç, 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajında şunları söyledi: “24 Kasım, Atatürk'e Başöğretmenlik ünvanının verildiği ve Öğretmenlerimize armağan edilen anlamlı bir gün.  Böyle anlamlı bir günde tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyorum.

 Bir ülkenin gelişmesi, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkması, gelecek nesillerin emin ellerde eğitim görmesine bağlıdır.  Öğretmenlerimiz büyük bir fedakarlık örneği göstererek, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmenin gayreti içerisinde görevlerini yapıyorlar, bu üstün gayret ve fedakarlık için öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. "Bana bir harf öğretenin kölesi olurum"  Hz. Ali'nin bu anlamlı sözü Öğretmenlik mesleğinin kutsallığını net bir şekilde ortaya koymaktadır. 

Meslekler arasında hiçbir meslek için bu derece mana ifade eden bir söz bugüne kadar söylenmemiştir. Öğretmenlerimiz bu manevi yükün ağırlığını hissederek ülkemizi  yarınlara hazırlamaktadırlar. Bir öğretmen çocuğu olmaktan her zaman gurur duyan birisi olarak, Öğretmen Lisesinde okuduğum yıllarda, öğretmenlerimizin bizlere öğrettiği Öğretmen Marşındaki “Candan açtık cehle karşı bir savaş, Ey bu yolda ant içen genç arkadaş! Öğren, öğret hakkı halka, gürle coş; Durma durma koş." Sözleri hala kulaklarımda çınlamaktadır. Cehaleti yenmek için, Hak'kı ve doğruyu öğretmek için durmadan koşan öğretmenlerimizin üzerimizdeki haklarını ödeyebilmek çok zordur.

Öğretmenlik mesleğinin maddi karşılığı hiçbir zaman ödenemez. Öğretmenlerimiz için ne yapılsa azdır, bu anlayış içerisinde hükümetimiz, Milli Eğitim Bakanlığımız öğretmenlerimizin en iyi şartlarda görevlerini yapabilmesi için gerekli çalışmaları yapmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyor, Başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevi başında şehit düşen ve ahirete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, Emekli öğretmenlerimize, sağlık ve huzur dolu uzun ömürler diliyor, görev yapan tüm öğretmenlerimize aileleri ile birlikte sağlık içerisinde, başarılarla dolu bir meslek hayatı temenni ediyorum.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin