Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
“OKULLARDA GÜVENLİ EĞİTİM” KONUŞULDU

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında okullarda alınacak tedbirlerin görüşüldüğü “Okullarda Güvenli Eğitim Toplantısı” Bartın Valisi Nusret Dirim başkanlığında yapıldı. Toplantıda konuşan Bartın Valisi Nusret Dirim, “Okullarımızda özellikle öğrenci yoğunluğu olan riski yüksek okullarımızda özel güvenlik görevlisi görevlendirdik.”derken ayrıca okul çevreleri ile ilgili yeni uygulamaya konulacak ihbar hattı ile ilgili de bilgi vererek, “ Bu konularda özellikle velilerimizin bilgi akışını sağlıklı bir şekilde yapmaları son derece önemli. Bir ihbar hattı oluşturuluyor. Bu ihbar hattına görüntü atabilirsiniz. Mesaj atabilirsiniz. Arkadaşlarımız en kısa süre içerinde değerlendireceklerdir.”dedi.

Okunma: 3051

12.09.2018 13:31

Facebook'ta Paylaş

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında okullarda alınacak tedbirlerin görüşüldüğü “Okullarda Güvenli Eğitim Toplantısı” Bartın Valisi Nusret Dirim başkanlığında yapıldı.

Bartın Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya, Ulus Kaymakamı Recep Hasar, Kurucaşile Kaymakam V. Burak Bozkurt Gürses, İl Jandarma Komutan V. J. Alb. Kemal Ünal, İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanı Yrb.Gökmen Gücüyen, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, daire amirleri, okul müdürleri, muhtarlar  ve okul aile birliği başkanları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan bilgilendirme toplantısında ilk olarak İl Emniyet Müdürlüğü 3. Sınıf Emniyet Müdürü Oğuz Tüzün ve  İl Jandarma Komutan V. J. Alb. Kemal Ünal tarafından yapılan sunumlar ile devam etti

“Okullarımızda özel güvenlik görevlisi görevlendirdik”

Bartın Valisi Nusret Dirim ise toplantıda yaptığı konuşmada okul ve çevrelerinde alınan önlemlerle ilgili şu bilgileri verdi; “Çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe hazırlanması için sağlıklı bir şekilde el birliğiyle çalışmalıyız. Okullarda güvenlik sadece emniyet ve asayiş konusu değil, bunun bir çok kolları var. Çeşitli  kuruluşların, ailelerin sahiplenmesi gereken yönleri var. Bu konularda müşterek olarak çalışmamız gerekiyor. Okullarımızda özellikle  öğrenci yoğunluğu olan riski yüksek okullarımızda özel güvenlik görevlisi görevlendirdik. Bu yılda devam edeceğiz. Özel güvenlik görevlisi uygulanmasını geliştirerek ve  daha da  artırarak devam edecek. Okullarımızın iç güvenliği de son derece önemli. Okullarımızın kendi iç güvenliği Okul Müdürlerimiz sağlıyor. Okul  Müdürlerimiz okul yöneticileriyle birlikte müdürü yardımcıları ve okul aile birliği ile birlikte iş birliği içerisinde güvenliği sağlamaya yönelik gerekli tedbirleri almak durumunda.

Güvenlik kameraları

 Hemen hemen tüm okullarımızda özellikle gittiğim okullarda kamera sistemlerinin olduğunu görüyoruz. Eğer eksiği var ise okullarımızın kamera sistemlerini biraz daha güçlendirilerek şehrin güvenlik kamera sistemlerine entegre olacak şekilde emniyetimizle  de bunu paylaşırsanız daha nitelikli kameralarla  teknik donanımla çalışılarak iyi bir seviyeye getirebiliriz.

İhbar hattı oluşturuluyor”

Okul çevresi ile ilgili çok iyi bir seviyeye geldiğimizi memnuniyetle ifade etmek istiyorum. Güvenliğimizin görünürlüğünün  üst seviyeye çıkarılması ile birlikte bunun sonucu olarak okul çevresinde yuvalanan  suç örgütleri,  çete yapıları  öğrencileri istismar etmeye yönelik  kötü alışkanlıklara yönelik oluşumların okul çevresinde uzaklaştırıldığını görüyoruz. Bu konularda özellikle velilerimizin bilgi akışını  sağlıklı  bir şekilde yapmaları son derece önemli. Bir ihbar hattı oluşturuluyor. Bu ihbar hattına görüntü atabilirsiniz. Mesaj atabilirsiniz. Arkadaşlarımız en kısa süre içerinde  değerlendireceklerdir.

İlk Bin’e giren öğrenciler ödüllendirilecek

Asıl yoğunlaşmamız gereken bir diğer konu Bartın’daki eğitimin kalitesi. Ben bu dönemde ilk bine giren öğrencilerimizi ödüllendirmeyi düşünüyorum. İlk bin, ikibin, onbine kadar Bartın ölçeğindeki bir ilde  önemli saymamız gereken bir başarıdır. Yıllar içinde bunu tekrarlayalım. Çünkü başarıyı farkederseniz başarı gelişir. Katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Toplantı görüş ve temennilerin ardından sona erdi.
 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin