Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
OLASI BİR AFET DURUMU DEĞERLENDİRİLDİ

Bartın Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş başkanlığında Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından hazırlanan “İl Afet Müdahale Planı Masabaşı Tatbikatı” gerçekleştirildi. Tatbikatta afetlere müdahale ve afet sonrası il düzeyinde neler yapılması gerektiği, ilgili kurum ve kuruluşlarca alınması gereken önlemlerin neler olduğu, afet ve acil durumlara müdahalede ihtiyaç duyulacak kaynakların planlanması ve bu kaynakları afet bölgesine hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasının sağlanmasına değinildi.

Okunma: 217

18.12.2021 14:13

Facebook'ta Paylaş

Bartın Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş başkanlığında Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından hazırlanan “İl Afet Müdahale Planı Masabaşı Tatbikatı” Bartın Valiliği 15 Temmuz Toplantı Salonu'nda İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu üyeleri ve ana çözüm ortağı olan kamu kurum ve kuruluşlarının katılımı ile gerçekleştirildi. 

TAMP kapsamında, afetlere müdahale ve afet sonrası il düzeyinde neler yapılması gerektiği, ilgili kurum ve kuruluşlarca alınması gereken önlemlerin neler olduğu, afet ve acil durumlara müdahalede ihtiyaç duyulacak kaynakların planlanması ve bu kaynakları afet bölgesine hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasının sağlanması, müdahale hizmetleri ve bu hizmetlerin koordinasyonundan sorumlu ana ve destek çözüm ortakları ile il düzeyinde sorumlu birimlerin görevlerine değinildi.

Ayrıca AFAD tarafından kamu kurum ve kuruluşları, STK'lar ve meslek odalarının katılımı ile hazırlanan İl Risk Azaltma Planının tanıtımı koordinasyon kurulu üyelerine yapılırken planda yer alan eylemler hakkında sorumluluğu bulunan kurumların vakit kaybetmeksizin eylemlerini hayata geçirmeleri istendi.

TAMP Masabaşı tatbikatı, 26 Çalışma Grubu Operasyon Planı sorumlularının, Çalışma Grupları ile ilgili bilgilendirme sunumları yapmaları ile sona erdi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin