Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÖZEL BİREYLERİN YETENEKLERİ BÜYÜK ALKIŞ ALDI

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Bartın Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Kültür Merkezinde program düzenlendi. Programda özel gereksinimli bireyler tarafından mutfak atölyesinde hazırlanan ürünler ile seramik ve resim atölyesi çalışmalarından oluşan serginin açılışını gerçekleştirilirken ayrıca hazırlanan koro dinletisi, kaşık oyunu, ritim, dans ve step gösterileri katılımcıların büyük beğenisini aldı.

Okunma: 229

14.05.2024 11:12

Facebook'ta Paylaş

Bartın Kültür Merkezinde düzenlenen programa Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Garnizon Komutanı Dz. Kd. Alb. Erkan Şahin, Belediye Başkanı M. Rıza Yalçınkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Uzan, İl Emniyet Müdürü Ünsal Hayal, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ersin Aslan, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanı Yb. Yavuz Daylak, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yavuz Korkmaz, daire amirleri, özel gereksinimli bireylere yönelik dernekler, özel eğitim kurumlarında eğitim gören öğrenciler ve aileleri ile vatandaşlar katıldı.

Seramik ve resim çalışmaları sergilendi

İlk olarak fuaye alanında özel gereksinimli bireyler tarafından mutfak atölyesinde hazırlanan ürünler ile seramik ve resim atölyesi çalışmalarından oluşan serginin açılışını gerçekleştiren Vali Arslan, akabinde beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte sergilenen ürünleri inceledi.

Vali Arslan ailelere teşekkür etti

Ardından Kültür Merkezi Büyük Salonda devam programda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile açılış konuşmalarından sonra kürsüye gelen Vali Arslan, engelli vatandaşları topluma kazandırmak, hayatlarını kolaylaştırabilmek ve önlerindeki tüm engelleri kaldırabilmek için gayret gösterdiklerini, engelli vatandaşların yaşama sevincini diri tutacak en küçük çalışmaları dahi çok değerli gördüklerini ifade ederek bu süreçte engelli kardeşlerimize her zaman yol gösteren ve onlara kol kanat geren değerli ailelerine teşekkür ederek evlatlarıyla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler geçirmelerini diledi.

Gösteriler büyük beğeni aldı

Özel gereksinimli öğrenciler ve eğitmenleri tarafından hazırlanan koro dinletisi, kaşık oyunu, ritim, dans ve step gösterileri, Kozcağız Bedensel Engelliler Derneği başkan ve üyelerinin konuşmaları, halk oyunları ile devam eden program günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle son buldu.

Haber Merkezi

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin