Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÖZKAN, “BARTIN, ESNAFINA SAHİP ÇIK”

Bartın Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Barış Özkan yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla Bartın halkına seslenerek bayram alışverişlerini yerel esnaftan yapmalarını istedi.

Okunma: 347

23.07.2020 19:39

Facebook'ta Paylaş

Bartın Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Barış Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada esnafın zaten koronavirüs dolayısıyla zor zamanlar geçirdiğini ifade ederek esnafın Kurban Bayramı’nı beklediğini ve tüm hazırlıklarını tamamladığını ifade etti.

Özkan açıklamasında şunları söyledi, “Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda korona virüsle mücadele tedbirleri kapsamında esnafımızın çikolata, şekerleme ve tatlılar başta olmak üzere tüm satışlarında büyük bir düşüş olduğu için beklenen ciro elde edilemedi. Ancak esnafımız önümüzdeki Kurban Bayramı’na umutla bakıyor. Kurban Bayramına sayılı günler kala ülke genelinde tüm esnaf ve sanatkarlarımız hazırlıklarını tamamladı.

Bayramlar esnafımız için her zaman sevinç kaynağı olmuştur. Ancak geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle esnafımız beklediği satışları elde edemedi. Ürünler vitrinlerde, raflarda ve depolarda kaldı. Normalleşme sürecinin de etkisiyle Kurban Bayramı satışların artmasını ve piyasanın hareketlenmesinden ümitliyiz. Hayvan besicilerimiz kurbanlıkları pazara sürerken bakkaldan manava, fırıncıdan pastacıya, kasaptan kuruyemişçiye, konfeksiyoncudan terziye, berberden kuaförlere kadar tüm esnafımız hummalı bir şekilde çalışarak istenen hijyen şartlarını da yerine getirerek vatandaşların Kurban Bayramı için talebini karşılamaya hazır.

“Piyasadaki rahatlama esnafın yüzünü güldürecek”

Ülke genelinde milyonlarca aile, çocukları ve kendileri için bayramlık kıyafet, ayakkabı gibi alışverişler yaparken çarşı pazarda özellikle kolonya, çikolata, şeker, tatlı, kuruyemiş gibi ürünlerin satışlarında Ramazan Bayramına göre büyük bir artış yaşanması bekleniyor. En önemlisi Ramazan Bayramı’nda pandemi yasakları nedeniyle memleketlerine gidemeyen çok sayıda vatandaş da kara, hava ve demiryolları aracılığıyla aileleriyle özlem gidermek için hareket edecek. Aile büyüklerine hediyeler alınacak. Kurban Bayramı alışverişleri sayesinde çarşı pazardaki canlılık esnafımızın yüzünü güldürecektir. Zor bir dönemden geçen esnafın yüzünün gülmesi için herkes bölgesinde ve çevresindeki esnafa sahip çıkarak bu bayramda mahallenin bekçisi konumundaki küçük esnafın yüzünü güldürmesini bekliyoruz.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1597057271.67352020-08-10 14:01:11