Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÖZKAN, “FATURALARA GELEN İCRALAR DURDURULMALI”

Bartın Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Barış Özkan kış aylarında pandemi dolayısıyla zaten zor geçinen esnafın elektrik ve doğalgaz faturalarına gelen icraların durdurulmasını istedi.

Okunma: 213

05.01.2021 13:30

Facebook'ta Paylaş

Bartın Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Barış Özkan yaptığı açıklamada esnafın indirim beklerken yeni yılla beraber zam geldiğini vurgulayarak kış günü esnafın fatura borçlarıyla mağdur edilmemesini talep etti.

Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Barış Özkan açıklamasında şunları söyledi, “Kış aylarında pandemi nedeniyle zor günlerden geçen esnafımızın elektrik ve doğalgaz faturalarına gelen icralar durdurulmalı. Faturalarda indirim beklerken yeni yılda zam haberlerinin gelmesinin bu faturaların ödenmesini daha da zorlaştıracağı unutulmamalı.

Elektrik ve doğalgaz faturalarında birden fazla kalemde vergi ödenmesiyle zaten tüketim bedelinin çok üzerinde faturalar geliyorken, bir de yeni yılda elektrik ve doğalgaza zam yapılması herkesi daha çok zora sokar. Pandemi döneminde bu faturaların ödenmesinde aksamalar yaşanması çok normaldir. Pandemi sürecinde geliri düşen fakat borçları ve ödemeleri devam eden esnaf ve sanatkârımızın elektrik ve doğalgaz faturalarına gelen icralar durdurulmalı. Kira, telefon, sosyal güvenlik primi, kredi borçları gibi birçok kalemde borcu olan esnafımız bu şekilde mağdur edilmemeli. Yapılan zamlar geri çekilerek aksine indirim yapılmalı.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin