Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÖZKARKOM KARLA MÜCADELESİNE DEVAM EDİYOR

Bartın İl Özel İdaresi ÖZKARKOM ekipleri İl genelinde gerçekleştirdikleri karla mücadelelerine aralıksız devam ediyor. İl Özel İdaresi’nden paylaşılan son verilere göre Bartın’da kapanan 215 köy yolundan 65'i açılırken kapalı olan 145 köy yolunda ise çalışmalar devam ediyor.

Okunma: 1145

18.01.2021 17:13

Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Özel İdaresi ÖZKARKOM ekipleri İl genelinde 5 Kar Bıçaklı Kamyon, 7 Greyder, 8 Bekoloder, 2 loder, 1 tuzlama aracı, 40 personel, 1 ekipler sorumlusu, 1 saha amiri, 2 birim yetkilisi ve 1 Müdür ile karla mücadele çalışmasına aralıksız devam ediyor.

 

Bartın İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada karla mücadeledeki son durum şöyle aktarıldı:

 

“18/01/2021 tarih saat 12:00 itibariyle İl genelinde; 18.01.2021 tarihi, saat: 12:00 itibariyle; Merkez ,Kurucaşile ve Ulus İlçesinde kapalı köylerimizde kar temizleme ve genişletme çalışmaları devam etmektedir. Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülecek olan karla mücadelede öncelikler: 1. Acil hastalar, diyaliz hastaları, doğum, ölüm gibi durumlar dikkate alınacaktır. 2. Grup yolları, 1. öncelikli yollar, köy ve mahalle yolları sıralamasına göre karla mücadele edilecektir. 3. Hasta vakalarında 112 Acil Yardım Servisi ve Sağlık İl Müdürlüğünce İl Özel İdaremize verilen diyaliz hastaları isim ve adreslerine göre karla mücadele yapılacaktır. 4. ÖZKARKOM Karla Mücadele Sistemi; İlçe Kaymakamlıkları, İl Jandarma Komutanlığı, 112 Acil Yardım Servisi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, Türk Telekom İl Müdürlüğü, ENERJİSA ve Köy Muhtarlıklarımızla koordine edilerek bu kurumlar tarafından verilen bilgiler doğrultusunda karla mücadele çalışmaları yürütülecektir. 5. Karla mücadele ekiplerimiz Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüzce 24 saat esasına göre çalışmalarına devam edecektir.

Karla mücadelede araç gereç ve personel yönünden gerekli hazırlıklar yapılmış olup, devlet su işleri ve orman işletme müdürlüğünden iş makinaları desteği sağlanarak herhangi bir sıkıntıya mahal vermeden çalışmalar devam edecektir. Vatandaşlarımıza ilgilileri bilgilendirme yönünde asılsız ve gereksiz taleplerde bulunmamaları; görevlilere de gereken kolaylığı göstermeleri gerekmektedir.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin