Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÖZLEMİNİ BİR KEZ DAHA YÜREKLERİMİZDE HİSSETTİK

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85’nci yıl dönümünde bir kez daha ilk günkü saygı, rahmet ve minnetle andık. Atamızın yokluğunun acısını ve özlemini milletçe yüreklerimizin en derininde bir kez daha hissederken, ilimizde Cumhuriyet Meydanı ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinliklerinde duygu seli yaşandı. Biz de Bartın Manşet Gazetesi olarak bir kez daha Millî Mücadele’nin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Ruhu şad olsun.

Okunma: 490

11.11.2023 12:04

Facebook'ta Paylaş

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85. Yılı dolayısıyla ülke genelinde olduğu gibi Bartın’da da anma programları düzenlendi.

Duygu dolu anların yaşandığı etkinliklerde milletçe Atamızı bir kez daha rahmet ve minnetle andık.

Atatürk Anıtına çelenkler sunuldu

Anma programları kapsamında ilk tören Cumhuriyet Meydanında düzenlendi.  Düzenlenen 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Törenine Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, ilimizin diğer protokol üyeleri, siyasi partiler, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları katıldı.

Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören iki dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla sona erdi.

Kültür Merkezi’nde duygu dolu anlar

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen anma programının ardından etkinlikler Bartın Kültür Merkezi’nde devam etti. Törene Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan başta olmak üzere il protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, “100. Yılımızda Ata’ya Mektup” konulu şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci olan öğrencilerin eserlerinin okunmasının ardından Bartın Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Atatürk Bizden Biridir” adlı gösterinin sunulmasıyla sona erdi.

Biz de Bartın Manşet Gazetesi olarak bir kez daha Millî Mücadele’nin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Ruhu şad olsun.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin