Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
PAZAR ESNAFININ TEPKİSİNİN ARDINDAN KONTROL NOKTALARI GERİYE ÇEKİLDİ

Bartın’da koronavirüs tedbirleri kapsamında pazar yerinde oluşturulan kontrol noktalarının geriye alınmasını isteyen esnaf tezgahların üzerini kapatarak satış yapmama kararı aldı. Esnaflarla yapılan görüşmelerin ardından kontrol noktaları geriye alınırken esnaf yeniden satışa başladı.

Okunma: 269

14.11.2020 12:52

Facebook'ta Paylaş

Bartın Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararla pazar yerinin girişlerine kontrol noktaları konularak, HES kodu uygulamasıyla vatandaşların pazar yerine alınmasına karar verildi. Alınan kararın ardından sabah saatlerinde Bartın Belediyesi zabıta ve polis ekipleri, pazar yerinin girişlerine 3 adet kontrol noktası oluşturarak, vatandaşların HES kodlarını kontrol ederek, içeriye almaya başladı. Uzun kuyrukların oluştuğu kontrol noktasının geri alınmasını, alanın genişletilmesini isteyen esnaflar tezgahlarının üzerini kapatarak, kontrol noktalarının 100 metre geriye alınmasını istedi.

Kapalı pazar yerindeki esnafların tepki göstermesi üzerine Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş pazar yerine gelerek, esnaflarla görüştü. Daha sonra yapılan görüşmelerden sonra 3 kontrol noktası 100 metre geriye kuruldu. Esnaflar taleplerinin yerine gelmesiyle tezgahlarını yeniden açarak, satışa başladı.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı açıklamada, “Pazar yerinde pandemi sürecinde yoğun kalabalıklar yaşanıyordu. Bu konuda herkes sıkıntı içindeydi. Bu arada tabi kovid salgını da var. Bartın’da her gün neredeyse 200 vakamız ortaya çıkıyor. Sağlık Bakanlığının aldığı pandemi kurallarına biz ve emniyet mecburen uymak zorundayız. Şimdi kontrol noktamızı biraz daha geriye alarak, bu sorunu da çözmüş olacağız.” diye konuştu.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin