Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
PEDALDAŞLAR, EMNİYET MÜDÜRÜ BOZKUŞ’A SORUN VE TALEPLERİNİ İLETTİ

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği yönetim kurulu üyeleri Bartın İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş'u makamında ziyaret etti. Ziyarette bisiklet severlerin sorun ve talepleri görüşüldü.

Okunma: 251

10.11.2020 12:40

Facebook'ta Paylaş

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği’nden Bartın İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş'a gerçekleştirilen ziyaret Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Doç.Dr. Mustafa Artar ve yönetim kurulu üyeleri Ömer Gülenç ve Hakkı Bodur katıldı.

 

Ziyarette başta Bartın'da Pedaldaşların yapmış olduğu etkinliklerde bisiklet sürücülerinin güvenliğini sağladıkları için teşekkür eden Artar, " Sayın Müdürümüze talebimizi kabul ettiği için teşekkür ediyoruz. Son zamanlarda ilimizde ve tüm Türkiye'de trafikteki çarpışmalar nedeniyle bisikletli dostlarımızı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Yaralı olarak da kurtulan çok sayıda bisikletlinin olduğunu istatistiklerden biliyoruz. Trafikte bisikletlinin fark edilmesi ve bu yaralamalı ve ölümlü çarpışmaların azalması için İl Emniyet Müdürlüğümüz ile yapılacak tüm kampanya ve çalışmalara ortak olmaya hazırız. Bizler Bartın'daki bisiklet kullanıcıları olarak Covid-19 pandemisi sürecinde kentimizde de bisiklet kullanıcılarının arttığını görüyor, fakat trafikte hız ve bisikletin de trafikte bir yeri olduğunu bilmeyen sürücüler nedeniyle zorluklar yaşıyoruz. Bu nedenle Sayın Müdürümüzün başta hız denetimleri ve araç sürücülerinin bisikletlinin farkına varılmasında destek vereceğini biliyor, sürücü kursları ile Emniyetimizin eğitim çalışmalarında da bisiklete biraz daha ağırlık vermelerini bekliyoruz."dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Emniyet Müdürü Bozkuş ise bu ve benzer konularda sivil toplum kuruluşları ile ortak çalışmalara hazır olduklarını, Covid19 pandemisi sürecinde artan bisiklet kullanımı ve ölümlü ve yaralamalı çarpışmaların farkında olduğunu ifade ederek bunun önlenmesi konusunda da diğer kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte desteğe hazır olduklarını ifade etti.

Artar ziyaretle ilgili açıklamasında ise son olarak, “Sayın Emniyet Müdürümüze vermiş oldukları nazik katkı için teşekkür ediyor, trafikte bir kişinin bile burnunun kanamaması için otomobil sürücülerini bisikleti farketmeye davet ediyoruz. Çünkü bizim kaportamız bedenimiz, bu konuda duyarlılık bekliyoruz.”dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin