Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
“PROJELER YAPIP İLİMİZE KATKI SUNMANIZI BEKLİYORUM”

Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası ilk kez Bartın İl Genel Meclisi’ni ziyaret ederek Temmuz ayı Genel Meclis Toplantısı’nın dördüncü birleşimine katıldı. Toplantıda Meclis üyelerine seslenen Vali Arslan Meclis üyelerinden standart verilen hizmetlerin dışında turizmden kültüre, gençlik, spordan, tarıma kadar desteklerin biraz daha artırılıp yeni projeler yapılmasını istedi.

Okunma: 653

08.07.2024 10:03

Facebook'ta Paylaş

Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, Bartın İl Genel Meclisi’ni ziyaret ederek Temmuz ayı Genel Meclis Toplantısı’nın dördüncü birleşimine katıldı.

 

İl Genel Meclisi ile birlikte uyum içerisinde gerçekleştirecekleri çalışmalarla Bartın’a katkıda bulunmaya devam edeceklerini söyleyen Vali Arslan, yeni dönem meclis başkanı ve üyelerine görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Toplantıda Meclis üyelerine seslenen Vali Arslan Meclis üyelerinden standart verilen hizmetlerin dışında turizmden kültüre, gençlik, spordan, tarıma kadar desteklerin biraz daha artırılıp yeni projelerle Bartın’a katkı sağlanmasını talep etti.

 

“Türkiye'de kırsal nüfusu en fazla olan illerin başında Bartın geliyor”

 

Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan konuşmasında şunları söyledi, “31 Mart akşamı oluşan Meclisimize ilk ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ancak nasip oldu. Bu ay sizinle birlikte olmak istedim. Tekrar 31 Mart'ta seçilerek buraya bizlerle birlikte çalışma arkadaşlığı yaptığımız için tekrar sizlere hoş geldiniz diyorum. Hayırlı olsun diyorum. İnşallah beraber güzel hizmetler yapmaya çalışacağız hep birlikte. Özel İdaremiz tabii bizim için çok önemli. Özellikle Bartın gibi çok istisna örnekleri olan belki de Türkiye'de kırsal nüfusu en fazla olan illerin başında Bartın geliyor. Bu anlamda genelde kentleşme daha fazla şehir nüfusu daha fazla olmasına rağmen bizde kırsal nüfusumuz, kentsel nüfusumuzdan daha fazla. Karadeniz'in bir özelliği olarak da tabii tek bir köy merkezimiz yok. Dağınık bir yapılaşma var. Mahallelerimizi de her biri küçük köyler mahiyetinde. Tabi böyle olunca hizmet götürmek zorunda olduğumuz alanlar fazla sayı olarak da fiziki olarak da çok fazla yere hizmet götürmek zorundayız.

“Özel İdaremiz başarılı bir Özel İdare”

 Bugüne kadar İl Özel İdaremiz birçok hizmeti gerçekleştirdi. Sonuç olarak insanlarımız yaşıyor. Her dönemde söylediğim gibi küresel iklim değişikliğine bağlı olarak Bartın’ımız da zaman zaman afetlere maruz kalıyor. Bu çerçevede de yaptığımız birtakım çalışmalar özellikle yollarımızla ilgili çalışmalar bozuluyor ya da menfez dediğimiz heyelanlar olabiliyor. Bu tür sıkıntılarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu noktada Özel idaremiz zaten hızlı bir şekilde olaya müdahale edip o noktada gerekli her türlü çalışmayı yapıyor. Tabii ben daha önceki İl Genel Meclisi toplantılarında katıldığımda da söyledim. Tabii Özel İdaremiz kanunumuza baktığımızda tek işimizin yol ve su olmadığını hep birlikte görüyoruz. Ciddi anlamda kırsala ve kırsalın dışında da aslında şehir merkezine de gerektiğinde yapacağımız işlerimiz var. Özel İdarelere çok ciddi görevler verilmiş. Tabii bunun için kaynak da gerekiyor. Ama bizim Özel İdaremizin şöyle bir şansı var. Genel olarak baktığımızda 51 Özel İdare içerisinde de kendi yağıyla kavrulabilen, borcu olmayan, bu yönüyle de aslında başarılı bir Özel İdare. Tabii ki daha çok hizmet sunmamız için daha çok kaynak yaratmamız da gerekiyor. Devletin verdiği kaynak dışında öz kaynaklarımızı arttırma imkanımız olursa bu noktada daha da güzel hizmetler sunabileceğimize inanıyorum. Ama genel olarak baktığımızda çok ciddi sıkıntılarımız yok. Ufak tefek tabii ki sorunlar geliyor. Dediğim gibi çok farklı sebeplerden kaynaklanıyor ki bunun başında iklim değişikliği ilk sırada yer alıyor.

 

“Projeler yapıp ilimize katkı sunmanızı bekliyorum”

Muhtarlarımızın en çok bize getirdiği konular, sizlere getirdiği konular yollarımız bozuk, suyla ilgili sıkıntılar olabiliyor. Ama bizler sizlerden istediğimiz hususlardan birisi de bunun dışında da işte turizm anlamında kültürel anlamda veya gençlik, spor, tarım destek veriyoruz ama bu desteklerimizi biraz daha arttırmamız yönünde yeni projeler yapıp ilimize o alanlarda da katkı sunmamızı bekliyorum hep beraber ve bu konuda da sizlerle uyum içerisinde çalışacağımıza inanıyorum.”

Dosya komisyona havale edildi

Vali Arslan’ın konuşmasının ardından İl Genel Meclisi’nin Temmuz ayı toplantılarının 4’üncü birleşimi gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Turhan Kalaycı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Vali Dr. Nurtaç Arslan, Vali Yardımcısı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Karakaya, İl Genel Meclisi Üyeleri ve Birim Müdürleri katıldı. Toplantıda Ahatlar Köyü imar planları ile ilgili dosya İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Haber: Haluk Türkoğlu

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin