Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
REKTÖR UZUN, “BARTIN ÇOK DEĞERLİ BİR ESERE SAHİP OLMUŞ OLACAK”

Bartın Valisi Sinan Güner’in başkanlığındaki heyet Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı ziyaret etti. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un da katıldığı ziyarette Kutlubey Kampüsü içerisinde yer alan ve yapımı devam eden cami görüşüldü.

Okunma: 1705

30.10.2019 12:44

Facebook'ta Paylaş

Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın Milletvekili Av. Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ve İl Müftüsü Abdülcelil Çakar’ın aralarında bulunduğu heyet, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette; Vali Güner, Milletvekili Tunç ile Rektör Uzun tarafından Bartın Üniversitesi Kutlubey Kampüsü içerisinde yer alan ve inşasında sona yaklaşılan 5 bin kişilik Fatih Sultan Mehmet Caminin son durumu hakkında bilgiler verildi. Ayrıca, Bartın Merkezde yapılması planlanan yeni Merkez Camii ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Yapımında sona yaklaşılan Fatih Sultan Mehmet Caminin hem üniversite hem de Bartın halkı için önemine vurgu yapan Rektör Uzun, “24 saat yaşayan bir yer olarak tasarladığımız Kutlubey Yerleşkesi camimizin bitmesi ile her anlamda hazır hale gelecektir. Camimiz sadece üniversitemiz için değil aynı zaman da bölgemiz içinde çok değerli bir ibadethane olacaktır. Hem mimarisi hem de kapasitesi ile Bartın çok değerli bir esere sahip olmuş olacak. İnanıyorum ki Diyanet İşleri Başkanlığımızın da destekleri ile camimiz en kısa zamanda faaliyete geçecektir. Bu düşüncelerle, göstermiş oldukları yakın ilgi dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ali Erbaş’a teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca ilimizin kalkınması doğrultusunda her alanda olduğu gibi bugün de vermiş oldukları destekten dolayı Bartın Valimiz Sayın Sinan Güner’e, Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç ile birlikte bizleri yalnız bırakmayan heyetteki değerli yöneticilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594703296.512020-07-14 08:08:16