Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SAADET PARTİSİ TÜM SİYASİLERİN YER ALACAĞI BİR ÇALIŞTAY HAZIRLIYOR

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Gelecek Partisi ve Deva Partisi’ni ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyaretlerde ülke ve Bartın gündemi hakkında karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunulurken Yurtbay yaptığı değerlendirmede, “Bartın’da mevcut yönetimlerin iş başına gelmeden önce verdikleri vaatleri masaya yatırdık. Öncelik gerektiren meseleleri maddeler halinde raporladık. Bu raporları istişare etmek için tüm siyasilerin ortak çatı altında toplandığı, görüş ve önerilerin paylaşıldığı bir çalıştay hazırlıyoruz. Bu hazırlık çerçevesinde tüm siyasi partileri ziyaret edecek görüş, öneri ve katkılarını talep edeceğiz.”dedi.

Okunma: 324

04.03.2021 12:53

Facebook'ta Paylaş

Ziyaretlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay yerel gündemi yakından takip ettiklerini belirterek, “Bartın’ın kalkınması için mevcut yönetimlerin geçmiş dönemde verdikleri vaatlerin ve gelecek dönemde yapılacak yatırımların takipçisiyiz.”dedi.

Bartın’da diğer siyasi partileri de ziyaret edeceklerini belirten Yurtbay, ziyaretler ile ilgili şöyle konuştu, “Saadet Partisi olarak tüm siyasi oluşumlar ile ortak düşünce etrafında kenetlenebileceğimizi biliyoruz. Bu vesile ile yerel gündemin eksiklerini, ihtiyaçlarını ve önerilerini oluşturmak için bir seferberlik başlattık. Bu düşüncelerimizi paylaşmak için bütün siyasi partileri ziyaret edeceğiz. İlk olarak Türkiye gündeminin ve Bartın’ın yeni siyasi oluşumları olan Gelecek Partisi ve Deva Partisi Bartın İl Başkanlıklarını ziyaret ederek başladık.

Öncelikle ziyaretleri kabul eden Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya’ya, Deva Partisi Bartın İl Başkanı Ali Yıldırım’a ve teşkilat mensuplarına şahsım ve teşkilatım adına karşılamaları, ağırlamaları, güler yüzleri ve ikramları için teşekkür ederim.

Türkiye’nin kutuplaştırıcı siyaset tarzından öte birleştirici ve kucaklayıcı siyasi ortama ihtiyacı var. Bizler karşımızdaki siyasileri, düşman değil rakiplerimiz olarak görüyoruz. Tüm siyasiler olarak biraz çaba sarf edersek, herkes karşı taraftaki insanı görebilir. Dertlerimizi, acılarımızı ortak kıldığımızda ve karşı tarafı ‘öteki’ değil ‘insan’ olarak gördüğümüzde barışa bir adım daha yakın olacağımızı düşünüyoruz. Türkiye’de siyasi ortamın ve yerelde bizlerin barış iklimini oluşturmamız gerekiyor.

Bartın’da mevcut yönetimlerin iş başına gelmeden önce verdikleri vaatleri masaya yatırdık. Öncelik gerektiren meseleleri maddeler halinde raporladık. Bu raporları istişare etmek için tüm siyasilerin ortak çatı altında toplandığı, görüş ve önerilerin paylaşıldığı bir çalıştay hazırlıyoruz. Bu hazırlık çerçevesinde tüm siyasi partileri ziyaret edecek görüş, öneri ve katkılarını talep edeceğiz.

Tüm siyasi partilere açık çağrıda bulunuyorum; Bartın bizim memleketimiz, biz Batı Karadeniz’in incisi Bartın’ımızın marka şehir olmasını istiyoruz. Tüm siyasi partilerin bu düşüncede olduğunu biliyoruz. Bu düşünceyi bir çatı olarak görelim, Bartın çatısı altında toplanalım ve kucaklaşalım. Bu birliktelik bizim barışımıza, memleketimizin barışına, memleketimizin yarınlarına bir umut ışığı olacak ve Bartın’ın gelişen, yatırıma açılan, markalaşan bir şehir olmasına vesile olacaktır.

Tüm Bartınlılara şu duygu ve düşüncelerimi ifade etmek istiyorum. Sevgili Bartınlılar; gününüz aydın, işleriniz güzel, ömrünüz uzun ve bereketli olsun. Dostlarınız dost gibi olsun. Muhatap olduğunuz insanlar samimi, dürüst ve hayırlı kimseler olsun. Gözünüze yaş, ayağınıza taş, yüreğinize telaş değmesin. Güzel ve sağlıklı yarınlar hepimizin olsun.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin