Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SEÇİMDEN SONRA KİM NE DEDİ?

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri hafta sonu Bartın’da demokrasi şöleni içerisinde gerçekleştirildi. Bartın halkı yüzde 74 oranında sandıklara giderken demokratik yolla beş yıllığına Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyelerini, İl Genel Meclis Üyelerini, köy ve mahalle muhtarlarını seçti. Seçimlerin ardından ise belediye başkanı seçilen isimler ve milletvekilleri ilk değerlendirmelerini şöyle yaptı.

Okunma: 499

02.04.2024 10:22

Facebook'ta Paylaş

Pazar günü gerçekleştirilen seçimlerin ardından Bartın Belediye Başkanı seçilen Muhammet Rıza Yalçınkaya sosyal medya üzerinden yaptığı değerlendirmede Bartın halkına seslenerek kendisine verilen görece layık olmak adına gece gündüz demeden çalışacağına söz verdi.

Yalçınkaya, “Gece gündüz demeden çalışacağıma söz veriyorum”

Yalçınkaya açıklamasında, “Değerli Bartın Halkı,Nerede Kalmıştık diyerek çıktığım bu yolda vermiş olduğunuz büyük bir destek ve katkılarla belediye başkanı olarak seçilmeme vesile olduğunuz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Şahsıma gösterdiğiniz güven ve destekleriniz için en içten minnet ve şükranlarımı sunarım. Bartın’ın Rızası, Rıza Yalçınkaya olarak, bu göreve layık olmak adına gece gündüz demeden çalışacağıma bir kez daha sizlere söz veriyorum.

Ayrıca, seçim süreci boyunca seçimlerimizin güvenli geçmesi için gece gündüz demeden görev alan emniyet mensuplarımıza ve il seçim kurulu bünyesinde fedakarca çalışan tüm görevlilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Sizlerin özverili çalışmaları ve gayretleri sayesinde demokratik süreçlerimizi güven içinde tamamladık.

“Bartın’a hizmet etmek büyük bir onur ve gurur”

Bartın’a hizmet etmek, benim için büyük bir onur ve gurur. Bartın’ın Rıza’sına sahip çıkarak beni bağrınıza bastığınız için hepinize tek tek tekrar sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Birlikte daha yaşanabilir, daha güzel bir Bartın için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir kenti birlikte oluşturacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Hepinize en içten selamlarımı ve teşekkürlerimi sunarım”ifadelerini kullandı.

Aldatmaz, “Milletimizin kararına saygımız sonsuz”

AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz ise yaptığı açıklama sandıktan çıkan karara saygılarının sonsuz olduğunu belirterek ilk günkü heyecanla Bartın için çalışmaya devam edeceklerinin mesajını verdi. Aldatmaz açıklamasında şöyle konuştu, “Değerli Hemşehrilerim,Millet iradesi Sandığa yansımış milletimiz kararını vermiştir. Milletimizin kararına saygımız sonsuzdur. Biz ilk günkü heyecanımızla Bartın için çalışmaya devam edeceğiz. Hepimizin ortak paydası Bartın. Kazanan Bartın olsun, seçim sonuçları Bartın'ımıza ve tüm ülkemize hayırlı uğurlu olsun”

Bankoğlu, “Bartın kazandı”

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu ise seçimin ardından 3 ayrı mesajla seçim sonuçlarını değerlendirdi. Milletvekili Bankoğlu, Bartın Belediye Başkanı M. Rıza Yalçınkaya’yı tebrik ederek Yalçınkaya’ya Bartın’a hizmet edeceği yeni dönemde başarılar diledi. Bankoğlu açıklamasında, “Bugün iradesini göstermek üzere sandığa giden tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Partimizin Bartın adayı Rıza Yalçınkaya’yı tekrar Belediye Başkanı olarak görmemiz için fedakarca çalışan örgütümüze, partimize ve yeni başkanımıza güvenen herkese hayırlı olsun. Rıza Başkan'a bir kez daha Bartın’a hizmet edeceği yeni döneminde başarılar diliyorum. Bartın kazandı!

“Kurucaşile hak ettiği değeri alacak”

Milletvekili Aysu Bankoğlu bir diğer mesajında ise Kurucaşile Belediye Başkanı seçilen Uğur Güneş’i tebrik etti. Bankoğlu açıklamasında, Kurucaşile’nin hak ettiği değeri alacağını ifade ederek şöyle konuştu, “Kurucaşile hak ettiği değeri alacak!Adayımız Uğur Güneş, halkımızın teveccühü ile belediye başkanı seçilmiştir. Bu yarışta oylarıyla iradesini CHP'den yana gösteren tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyor, ilçemizde gece gündüz büyük özveriyle çalışan örgütümüze başarılar diliyorum. Kurucaşile'yi marka haline getireceğiz!”

“Amasra'da halkçı belediyeciliğe devam”

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu yayınladığı bir başka mesajında ise yeniden Amasra Belediye Başkanı seçilen Recai Çakır’ı tebrik etti. Bankoğlu Amasra’da halkçı belediyeciliğin süreceğine vurgu yaparak şunları söyledi, “Amasra'da halkçı belediyeciliğe devam!Belediye Başkan Adayımız Recai Çakır, halkımızın teveccühüyle yeni dönemde de belediye başkanı olarak şeffaf, adil ve sosyal belediyeciliğe devam edecek. Bu yarışta oylarıyla iradesini partimizden yana gösteren tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyor, ilçemizde emekle çalışan tüm adaylarımıza, örgütümüze başarılar diliyorum”

Çakır, “Kazanan Amasra oldu”

Yeniden Amasra Belediye Başkanı seçilen Recai Çakır ise yaptığı açıklamada kazananın demokrasi ve Amasra olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi, “Büyük ailem Amasram,31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri'nde Cumhuriyetin Kalesi Çeşm-iCihan'da partimizin bayrağını indirmediğimiz gibi başta İstanbul, Ankara, İzmirolmak üzere tüm Türkiye'de partimiz büyük bir zafer elde etmiştir. Uzun bir kışa

girmiş olan ülkemize baharı getirmiştir. Bu zaferin kazananı demokrasimiz ve Amasra olmuştur. Şimdi bizlere düşen.Amasralılar'ın emeğiyle, demokratik ve cesur duruşuyla ortaya çıkan bu başarıyıgüveni hizmetle yüceltmektir. Amasra'daki tüm hemşehrilerimiz müsteriholsunlar, kimseyle kavgamız yok. Siyasi görüşü, kökeni ne olursa olsunAmasra'ya değer katmak isteyen herkesin yol arkadaşı olacağız. Hukuka,toplumcu duruşa, çevreye, doğaya, emeğe, devlet ahlakına ve ortak değerlerehizmet için dünden daha çok çalışacağız. Amasra'yı, Gazi Mustafa Kemal

Atatürk'e yakışan, eşitliğin, kardeşliğin, özgürlüğün ve refahın başkenti

yapacağız!Bizler sevgi ekip sevgi biçeceğiz, hiçbir ayrım yapmadan tüm Amasra ile birlikte,kardeş olmaya devam edeceğiz. Bizim anlayışımız, görevimizi bıraktığımızda

herkesin başkanı olarak hatırlanmaktır. Şimdi bana düşen sözümüzün gereğini

yapmak, herkesin başkanı olmak ve Çeşm-i Cihan'ı hep birlikte güzelleştirmek

için çok çalışmaktır”

Güneş, “Teşekkürler Kurucaşile”

CHP’den Kurucaşile Belediye Başkanı seçilen Uğur Güneş ise yaptığı açıklamada Kurucaşile halkına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Başkan Uzun’dan Ulus halkına teşekkür

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun ise bir kez daha güven tazeleyerek Ulus Belediye Başkanı seçilmesi dolayısıyla Ulus halkına teşekkür etti.

Dönmez, “Abdipaşa gerçek belediyecilik yolunda kararını verdi”

Abdipaşa’da bir kez daha güven tazeleyen Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez ise yaptığı açıklamada Abdipaşa halkının güven ve desteğiyle bir kez daha belediye başkanı seçildiğini ifade ederek Abdipaşa halkına teşekkür etti. Başkan Dönmez açıklamasında şunları söyledi, “Abdipaşa gerçek belediyecilik yolunda kararını verdi. Sizlerin desteği ve güveniyle tekrardan belediye başkanı seçildim.Her birinize teşekkür ediyorum.Beraber çalışarak beldemizi daha yaşanabilir,daha güzel bir yer haline getireceğiz. Destekleriniz için minnettarım”

Karaman, “İlk günkü aşkla çalışmaya devam”

Kozcağız’da bir kez daha güven tazeleyen mevcut Belediye Başkanı Mustafa Karaman ise seçimlerin ardından yaptığı açıklamada Kozcağız halkına teşekkür ederek ilk günkü aşkla çalışmaya devam mesajını verdi.

Bozkurt, “Kazanan Kumluca oldu”

AK Parti’den Kumluca Belediye Başkanı seçilen Mustafa Bozkurt ise seçimlerin ardından yaptığı açıklamada kazananın Kumluca olduğunu ifade ederek yapacak çok işlerini olduğun dile getirdi. Başkan Bozkurt açıklamasında şöyle konuştu, “Değerli Hemşehrilerim;Öncelikle yapılan yerel seçimler beldemize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun.Çok çalıştık,mücadele ettik yağmur,kar ve çamur demeden çalmadık kapı,sıkmadık el bırakmadan kimseyi ötekileştirmeden bir süreç yönettik.Kazanan Kumluca oldu.Siyasi görüşü ne olursa olsun bugün itibari ile tüm Kumluca’lıhemşehrilerimin hizmetindeyim.Yapacak çok işimiz var.Bugün itibari ile sadece neler yapabilirize odaklanacağım.Bizlere destek veren,vermeyen herkese çok teşekkür ederim”

Emiroğlu, “Teşekkürler Hasankadı”

Bir kez daha MHP’den Hasankadı Belediye Başkanı seçilen Şeref Emiroğlu ise yaptığı açıklamada Hasankadı halkına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Haber: Soner Boyacı-Gülay Ak

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin