Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ŞEHİT AİLELERİNE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VERİLDİ

Bartın Valisi Sinan Güner tarafından görevleri sırasında şehit düşen şehit J. Uzm. Çvş Sinan Oruç ve şehit J. Uzm. Onb. Cem Kanbur’un ailelerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına “Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları” törenle takdim edildi.

Okunma: 456

07.05.2019 12:35

Facebook'ta Paylaş

Bartın Valiliği tarafından Valilik binasında ‘Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni’ düzenlendi. Bartın Valiliği Camlı Salonda yapılan törende 2 şehit ailesine ‘Devlet Övünç Madalyası’ verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına Vali Sinan Güner tarafından takdim edilen devlet övünç madalyaları ve beratları 2016 yılında Mardin’in Dargeçit İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin kontrol noktasına düzenlediği silahlı saldırıda şehit olan Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Cem Kanbur’un ailesine ve yine 2016 yılında Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürülen operasyonlarda el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Sinan Oruç’un ailesine verildi.

Valilik Camlı Toplantı Salonunda düzenlenen törene Vali Sinan Güner, Garnizon Komutanı Dz. Kd. Alb. Mustafa Çalışkan, Belediye Başkanı Cemal Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, Vali Yardımcısı Hasan Ruhi Yaylacı, Kurucaşile Kaymakamı Burak Bozkurt Gürses, İl Jandarma Komutanı J.Kd. Alb. Yavuz Selim Kapancı, İl Emniyet müdürü Ogün Vural, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, il müdürleri ve şehit aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören İl Müftü Vekili Hulusi Güner’in okuduğ Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Ardından ise Bartın Valisi Sinan Güner günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.

“Onlarla daima iftihar ediyoruz”

Vali Güner yaptığı konuşmada, “Bugün burada Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni dolayısıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz. Valiliğimizi şereflendirmeniz bizler için bir gurur vesilesidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde bugün bizimle aynı anda farklı İllerimizde şehit yakınlarına madalyaları ve beratları tevdi ediliyor. Vatanın birlik ve bütünlüğünün korunması, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için hayatlarını feda eden tüm kahramanlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyor, onlarla daima iftihar ediyoruz.

“Haklı bir gurur yaşayacaklar”

Aziz Şehitlerimizin saygıdeğer yakınları,  biliyorum ki sizler, bugün gururu ve hüznü birlikte yaşıyorsunuz. Millet olarak sizlerle aynı duyguları yaşıyor, gururunuza ortak oluyor, üzüntünüzü paylaşıyor, acınızı yüreğimizde hissediyoruz. Bugün bu madalyayı ve beratı Cumhurbaşkanımız adına sizlere bizzat takdim etmek benim için çok müstesna ve şerefli bir görevdir.  Bu öyle bir belge ki yıllar sonra şehitlerimizin çocukları, torunları gururla bahsedecek ve haklı bir gururu yaşayacaklar. Bu duygularla, bir kez daha hayatını kaybeden, ebediyete intikal eden bütün Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, Gazilerimize şükranlarımı sunuyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi. 

Törende şehit J. Uzm. Çvş Sinan Oruç ve şehit J. Uzm. Onb. Cem Kanbur’un özgeçmişlerinin okunmasının ardından şehit yakınlarına Vali Güner tarafından Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi. 

Tören günün anısına fotoğraf çekinilmesi ile sona erdi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1566200533.12019-08-19 10:42:13