Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ŞEHİT MADENCİMİZ TANER ŞEN GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Amasra’da 14 Ekim tarihinde meydana gelen maden ocağı kazasında yaralanan Taner Şen (30), tedavi gördüğü hastanede 21 gün sonra yaşamını yitirdi. Şehit madenci Taner Şen için Gömü Köyünde cenaze töreni düzenlendi. Şen’in cenazesi, İstanbul’dan Gömü köyündeki baba ocağına getirilirken burada dualar okunup, helallik alındı. Köy meydanında ikindi vakti kılınan cenaze namazı ile şehit madenci Şen son yolculuğuna gözyaşları arasında uğurlandı. Amasra Müessese Müdürlüğü'nde 2019 yılında mekanize işçisi olarak çalışmaya başlayan Taner Şen’in bekar olduğu öğrenildi.

Okunma: 622

05.11.2022 17:15

Facebook'ta Paylaş

Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü’ne ait ocakta meydana gelen, 41 işçinin hayatını kaybettiği, 11 işçinin ise yaralandığı faciada, İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde tedavisi süren Taner Şen, yaşamını yitirdi.

Amasra Müessese Müdürlüğü'nde 2019 yılında mekanize işçisi olarak çalışmaya başlayan Taner Şen’in bekar olduğu öğrenildi.

Taner Şen’in Amasra’nın Gömü köyündeki babaevine jandarma ekipleri tarafından Türk bayrağı asıldı. Taziyeleri kabul eden Taner Şen’in dayısı madenci Tayfun Kayhan, “Ben olayın yaşandığı gün gündüz vardiyasındaydım. İşimizi bitirdikten sonra evimize geldik. Kazanın olduğunu duyunca ocağa giderek, tesisatlarımızla aşağıya indik. Ben yeraltında yürürken, yeğenim Taner Şen’i fark ettim. Onu birkaç arkadaşımızla dışarıya çıkardık. Dışarıya çıkartırken, bilinci yerindeydi. Taner acı içerisinde olmasına rağmen biz olayla ilgili sorular sorduk. Çok net cevap veremedi, ama bilinci yerindeydi. Sonra biz yeniden ocağa girdik. Başka yaralıları çıkardık. Sonra İstanbul’da tedavi görüyordu. Şimdi de üzücü bir haber aldık. Şu anda acımız büyük” dedi.

Şen’in cenazesi baba ocağına getirildi

Şen’in cenazesi, İstanbul’dan getirilerek Bartın Devlet Hastanesi morguna konuldu. Madencinin cenazesi daha sonra Amasra'ya bağlı Gömü köyündeki baba ocağına getirildi, dualar okunup, helallik alındı. Taner Şen’in kardeşleri Gül Fidan Kayhan ve Soner Şen, el ele tutuşarak uzun süre gözyaşı döktü. Soner Şen, ağlayan ablası Gül Fidan Kayhan'ı teskin etmeye çalıştı. Köy meydanında ikindi vakti cenaze namazı kılındı. Cenazeye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Faruk Özçelik, AK Parti Grup Başkan Vekili Yılmaz Tunç, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil ve çok sayıda kişi katıldı. Cenaze namazının ardından Taner Şen, gözyaşlarıyla köy mezarlığında toprağa verildi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin