Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SELÇUK, MÜKELLEFLERE ÇAĞRIDA BULUNDU

Bartın Vergi Dairesi Müdürü Levent Selçuk, Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığını ziyaret ederek esnaf odaları başkanlarıyla bir araya geldi. Selçuk, Oda başkanlarına yaptığı açıklamada 6736 ve 7020 sayılı yasa hakkında bilgiler vererek Oda başkanları aracılığıyla Oda üyelerine seslendi.

Okunma: 3206

14.07.2017 18:12

Facebook'ta Paylaş

Bartın Vergi Dairesi Müdürü Levent Selçuk, Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığını ziyaret etti.

Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sinan Amasralı’nın daveti üzerine Oda başkanları ile bir araya gelmek için Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığını ziyaret eden Bartın Vergi Dairesi Müdürü Levent Selçuk Oda başkanlarına 6736 ve 7020 sayılı yasa hakkında bilgiler aktardı.

Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısına Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sinan Amasralı, Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Cemal Zeybek, Terziler Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkan Vekili Hulusi Kaymakçı, Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı İsmet Fındık, Marangozlar Odası Başkanı Ali Ağartan, Kahveciler Odası Genel Sekreteri Faik Recepoğlu, Amasra Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Coşkun Yüksel ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Denetim Kurulu Üyesi Arslan Akküp katıldı.

 

Mükelleflere önemli çağrı

Bartın Vergi Dairesi Müdürü Levent Selçuk Oda başkanlarına yaptığı bilgilendirmede yapılandırmalarla ilgili bilgiler vererek şunları söyledi: “Değerli oda başkanlarımız, bugün toplanmamızın nedeni bildiğiniz gibi yakın zamanda iki tane yapılandırma yasası çıktı. Bunlarla ilgili, ödemelerle ilgili bir hatırlatma yapmak ve değerli üyelerimize de sizler aracılığıyla bu bilgiler ulaştırabilmek amacıyla bir araya gelelim istedik. Bu ay geçen sene çıkan 6736 sayılı yasanın 3 taksidi ve geçtiğimiz ay çıkan 7020 sayılı yasanın birinci taksidi ödeme süreleri var. Özetle 7020 saylı yasa birinci taksidi ve ikinci taksidi ödenmediği takdirde yasadan yararlanma hakkı kaybediliyor. Bu yüzden sizlere bu hatırlatmayı yapmak istiyoruz. Aynı zamanda Temmuz ayında yıllık gelir vergisi ikinci taksidi ve motorlu taşıtlar vergisi ikinci taksidinin de ödeme süresi var. Ay sonuna kadar bu ödemelerin yapılması gerekiyor. Aksi takdirde gecikmeye girmiş olacak. Herhangi bir gecikme ile karşılaşmamak için üyelerimize de bu hatırlatmayı yaparsak cezai bir durumla karşı karşıya kalmamak açısından büyük önem arz etmekte.

 

31 Temmuz’da ödeme süresi sona eriyor

Dediğimiz gibi 31 Temmuzda ödeme süresi sona eriyor. Ödeme kanalları ise internet vergi dairesi üzerinden anlaşmalı bankalardan ve vergi dairesi veznelerinden bu ödemeler yapılabilir. Yapılandırma taksitleri için kredi kartı ile ödeme imkanı bulunmakta. Motorlu taşıtlar vergisinde yine kredi kartı ile ödeme imkanı bulunmakta. Bankaların kendi uyguladıkları taksit seçenekleri var. Yani ödeme kanalları çok. Mükelleflerin mağdur duruma düşmemeleri için herhangi bir gecikme zammına muhatap olmamaları için ödemelerini yapmaları büyük önem arzediyor.”dedi.

Gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı daha sonra karşılıklı görüş alışverişi ile sona erdi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin