Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ŞENNUR DEMİR ADAY ADAYI OLDU

Mart 2024’te gerçekleştirilmesi planlanan yerel seçimler öncesi AK Parti’de adaylık başvuruları başladı. AK Parti Bartın İl Başkanlığına ilk resmi başvuru ise eski Milli Boksör ve Boks Milli Takımı Antrenörü Şennur Demir’den geldi. Bartın Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adayı olan Şennur Demir, başvurusunu kalabalık bir heyetle AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan’a teslim etti. İl Başkanlığı binasında gerçekleştirilen başvuru töreninde konuşan aday adayı Demir, Bartın Belediyesi’ne artık bir kadın eli değmesi gerektiğini ifade ederek, “Önümüzdeki seçimlerde Bartın Belediyesine bir kadın eli değerek Bartın’ın daha modern, daha turistik daha güzel bir şehir olmasını hep beraber başaracağız.”ifadelerini kullandı

Okunma: 506

20.11.2023 11:32

Facebook'ta Paylaş

31 Mart 2024’te gerçekleştirilecek olan yerel seçimler için YSK’nın açıkladığı takvim doğrultusunda partilerde aday adaylıkları için başvurular başladı. Bu kapsamda AK Parti’de de aday adaylığı için başvurular başlarken son tarih olan 22 Kasım Çarşambaya kadar başvurular alınacak.

AK Parti Bartın İl Başkanlığı’na ise ilk resmi başvuru gerçekleştirildi. Bartın Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adayı olan eski Milli Boksör, Dünya Şampiyonu ve Boks Milli Takım Antrenörü Şennur Demir, başvurusunu AK Parti İl Başkanlığında kalabalık bir heyetle İl Başkanı Yaşar Arslan’a teslim etti.

Düzenlenen başvuru törenine AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, Merkez İlçe Başkanı Muhammet Kızılayoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Arslan, “Çarşamba günü son”

Başvuru töreninde konuşan AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, süreç hakkında bilgi vererek başvuruların Çarşamba günü sona ereceğini hatırlattı. Arslan konuşmasında, “Çok değerli merkez İlçe Başkanım, Gençlik Kolları Başkanımız, İl Başkan yardımcılarım, çok kıymetli Belediye Meclis üyemiz, kıymetli basın mensuplarımız, hoş geldiniz. Bizi bu aday adaylığı müracaatında yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ederim. 9 Kasım 2023 günü başlayan AK Parti’nin tüm Türkiye genelinde aday adaylık müracaatları devam ediyor.  İnşallah 22 Kasım Çarşamba günü son bulacak hem ilçelerimize hem beldelerimize.”

“8’de 8 yapmak istiyoruz”

AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan konuşmasında Bartın’da 8 belediyeyi de almak istediklerini dile getirerek, “Bugün Bartın’ımızın gururu, Dünya ve Türkiye Şampiyonu Şennur Demir hanımefendi partimize geldiler. Ben öncelikle kendisine hoş geldiniz diyorum. Yerel seçimler önemli. 14 Mayıs seçimlerini her beraber icra ettik hem Bartın’da hem tüm ülkemizde. Akabinde Milletvekilimizi seçtik ve Cumhur ittifakımız sayısal çoğunlukla mecliste çoğunluğu elde etti. Yerel seçimler inşallah hem Bartın ilimizi hem de belde ve ilçelerimizi alarak AK Parti’de 8’de 8 yapmak istiyoruz. Bunun için önümüzde bir süreç var. Hem Bartın Belediye Başkanı adayımız hem de ilçe Belediye Başkan adaylarımız belirlenmiş olacak. Ben tekrar bu sürecin Bartın AK Parti teşkilatımıza, Bartın’ımıza hayırlı olmasını diliyorum. Kazanan her daim Bartın’ımız olsun. Şimdi de bugün bizleri Belediye Başkanı aday adaylığı müracaatı ile onurlandıran Şennur Demir’e söz veriyorum.”dedi.

Demir, “Şehrimin insanına dokunabilmek için aday oldum”

AK Parti Bartın Belediye Başkan Aday Adayı Şennur Demir ise konuşmasına kendini tanıtarak başlarken, “Sayın Başkanım, İlçe Başkanlarım, Gençlik Kolları Başkanım, Sayın İl Genel Belediye Meclis üyem, kıymetli basın mensupları ve birbirinden değerli hemşerilerim öncelikle hoş geldiniz. Benim için bu heyecanlı ve gurur verici günde beni yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Birçoğunuz kısmen beni tanıyordur. Ben yine de kendimden biraz bahsedeyim. Ben 1982 yılında Bartın’da doğdum. Öğretim hayatımı Bartın’da bitirdim. Spor hayatıma Bartın’da başladım. Yüksek lisansımı spor hayatımla birlikte yine Bartın’da sürdürdüm ve bitirdim. Spor hayatımda hep başarıya odaklandım ve bunun sonucunda güzel sonuçlar elde ettim. Spor hayatımın sonunda kariyerimi Şampiyonlukla taçlandırdım ve ülkem için her zaman en iyi şekilde mücadele etmenin hırsınız güttüm. Bu yolda kendime her zaman bir hedef koydum. Spor hayatımdaki hedefim şampiyon olup sonrasında sporu bırakmaktı. Sporu bıraktıktan sonra da ülkeme daha iyi hizmet edebilmek, kendi vatandaşlarıma kendi şehrimin insanına dokunabilmek için Bartın Belediye Başkanlığına aday adaylığımı koydum.

“Bartın Belediyesi’ne bir kadın eli değmeli”

Demir konuşmasında, Bartın Belediyesi’ne artık bir kadın eli değmenin gerektiğini ifade ederek şöyle devam etti, “Bu süreçten sonra hepinizin takdirini, oyunu, güvenini bekliyorum. İnşallah bir aksilik olmazsa önümüzdeki seçimlerde Bartın Belediyesine bir kadın eli değerek Bartın’ın daha modern, daha turistik daha güzel bir şehir olmasını hep beraber başaracağız inşallah. Tabi ben her zaman söylüyorum; gayret bizden takdir Allah’tan. Bunun kararını öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız, İl Başkanımız, AK Parti Yönetim kurulumuz ve yüce halkımız verecek. İnşallah bu yürüdüğümüz yolda sizlerin de desteğiyle en güzel şekilde sonuçlanacak.”

Arslan, “Halkımızdan yerelde yetki istiyoruz”

Demir’in konuşmasının ardından AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan ise tekrar söz alarak Bartınlı seçmenlerden iktidarda olduğu gibi yerelde de yetki istediklerini dile getirdi. Arslan şöyle konuştu, “Ben Şennur Demir kardeşimize adaylığı için çok teşekkür ediyorum. İnşallah hakkında hayırlı olur. Hem Bartın için hem AK Parti için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sayın Yılmaz Tunç Bakanımızla beraber Sayın Milletvekilimiz Yusuf Aldatmaz’la beraber, halkımızdan seçmen ve kardeşlerimizden inşallah yerelde yetki istiyoruz. İnşallah bunu hep birlikte başaracağız diyorum tekrar. Katılımınızdan dolayı her birinize ayrı teşekkür ederim. Şimdi Şennur Demir hanımefendinin müracaatını aldık, evraklarımız tamam bir eksiğimiz yok. İmzalıyoruz inşallah hayırlı olsun.”

Başvuru davul zurna eşliğinde kutlandı

Yapılan konuşmaların ardından AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, AK Parti Bartın Belediye Başkan Aday Adayı Şennur Demir’in aday adaylığı başvurusunu kabul etti. Başvurunun ardından ise Şennur Demir, kendisine destek olmak için parti binasına gelen vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirerek tebrikleri kabul etti. Davul ve zurna eşliğinde tebrikleri kabul eden Demir tüm destek verenlere teşekkür ettiğini dile getirerek başvuru sürecini sonlandırdı.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin