Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SİBER VATAN PROJESİ’NDE BARTIN EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) koordinasyonunda, 2014 yılında başlayan ve hem ülkemizin ulusal güvenlik stratejilerine hizmet etmek hem de yetişmiş insan kaynağı gücünü artırarak dünya çapında ihtiyaç duyulan siber güvenlik uzmanının bölgemizden karşılanmasını hedefleyen Siber Vatan Projesi 2020 programları Bartın ile devam edecek.

Okunma: 245

17.10.2020 11:56

Facebook'ta Paylaş

Programın Zonguldak ilinde yapılan ilk aşamaları sonrasında alınan olumlu geri bildirimler, eğitim ve destek sağlanan öğrenci takımlarının ulusal ve uluslararası ölçekteki yarışmalarda gösterdiği başarılar sonucunda Siber Vatan Projesi bölgenin en önemli markalarından biri haline geldi.

BAKKA tarafından projeyle ilgili yapılan açıklamada ise, “Siber Vatan Projesinin kurgusu Ajans personeli, bölge üniversitelerimizdeki akademisyenler ve bölgemizdeki öğretmenler ile geliştirilmiş ve 2019 yılında örnek bir çalışma yürütülmüştür.

Programda TSE tarafından yetkilendirilmiş ve alanında uzman firmalar tarafından Siber Güvenlik Uzmanlığına Hazırlık, Beyaz Şapkalı Hacker, Sızma Testi, Adli Analiz, Malware Analizi, WEB Güvenliği, Bilişim Hukuku, Saldırı Tespit ve Kayıt Yönetimi gibi teknik ve uygulamalı eğitimler verilecektir. Eğitimin ardından değerlendirmeye tabi tutulan ve sertifikalarını almaya hak kazanan öğrenciler Siber Güvenlik Uzmanı Girişimci Adayı olacak, siber güvenlik ve yazılım projeleri geliştirilmeleri teşvik edilecektir.

Program çerçevesinde teknik eğitimlerini tamamlayan siber güvenlik uzmanı girişimci adaylarına girişimcilik ve yenilikçi fikirlerin geliştirilmesi amacıyla proje hazırlama, etkili sunuş teknikleri, girişimcilik, tasarım odaklı düşünme ve inovasyon eğitimleri verilecektir.

Tüm aşamalarının 2 yıl sürmesi planlanan program teknik geziler, usta-çırak buluşmaları, konferanslar ve seminerler, mentör firmalar ile yapılacak birebir çalışmalar, CTF yarışmaları ile desteklenecektir.”denildi.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1603914672.36752020-10-28 22:51:12