Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SICAK HAVA SOKAKLARA DÖKTÜ

Bartın’da etkili olan güneşli ve sıcak havalar insanları sokaklara döktü. Kent merkezinde cadde ve meydanlar güneşin tadını çıkarmak isteyen insanlarla doldu.

Okunma: 3183

01.10.2016 19:18

Facebook'ta Paylaş

 

Geçtiğimiz haftalarda yurdumuzun birçok şehrini etkisi altına alan yağışlı havalar hafta sonu yerini güneşli ve sıcak havalara bıraktı. Sonbaharda güneşin ve sıcak havanın keyfini çıkarmak isteyen vatandaşlarsa adeta kendilerini sokaklara attılar.

Bartın’da genç yaşlı, kadın çocuk her yaştan insanın en uğrak mekanlarından biri yine Cumhuriyet Meydanı oldu. Cumhuriyet Meydanı’nı mesken tutan yaşlılar banklara oturup hem güneşlendiler hem de sohbetler ettiler. Meydanda koşup oyunlar oynayan çocuklarınsa keyfine diyecek yoktu. Cumhuriyet Meydanı gibi yalı mevkiinde de vatandaşlar güzel havanın keyfini çıkardılar. Yalı Sevgi Parkı başta olmak üzere birçok çay bahçesi ve kafeterya da Cumartesi-Pazar günü yoğun hareketlilik yaşandı.

Vatandaşların kimisi banklarda, kimisi havuz başlarında, kimisi çardaklarda oturup güneşin keyfini çıkartırken güneşli ve güzel hava Bartın kent merkezinde de hareketliliğe neden oldu.

Öte yandan şehir merkezinde ki kalabalık trafiğe de yansıdı. Araçlar adım adım ilerlerken zaman zaman trafik durma noktasına geldi ve kısa beklemelerde yaşandı. 7’den 70’e her yaştan insanı sokağa döken güneşli havaların hafta başına kadar devam etmesi beklenirken yeni haftanın ilk günlerinde de ılık ve güneşli geçecek günlerin ardından yeniden yağışların başlaması bekleniyor.

 Hafta sonu 27 -25 derece dolaylarında seyreden sıcaklıkların bugünden itibaren 2-3 derece düşmesi beklenirken Çarşamba ve Perşembe günleri sıcaklığın yağışlarla beraber 22-18 derecelere kadar düşeceği bekleniyor.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594673892.022020-07-13 23:58:12