Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TABİAT TURİZMİ FAALİYETLERİ SÜRÜYOR

Bartın' da, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Bartın Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen tabiat turizmi faaliyetleri devam ediyor. Faaliyetler kapsamında Bartın Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. ve 10. sınıf öğrencileri ile Gürcüoluk Mağarası Tabiat Parkı'nda doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.

Okunma: 129

13.10.2021 12:07

Facebook'ta Paylaş

Bartın tabiat turizmi faaliyetleri kapsamında DKMP Bartın Şube Müdürlüğünce Bartın Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. ve 10. sınıf öğrencileri ile Gürcüoluk Mağarası Tabiat Parkı'nda doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.  Tabiat parkının eşsiz sonbahar manzarasında gerçekleştirilen yürüyüşte öğrencilere, muhteşem güzelliğin sebebi tabiat parkının yapraklı ağaçlardan oluşan florası ile alakalı bilgiler aktarıldı.

Ekosistem ve yeryüzü oluşumları konulu dersleri ile alakalı bilgi almak isteyen öğrencilere Şube Müdürlüğü personellerince, Gürcüoluk Mağarası Tabiat Parkı'nın en önemli kaynak değeri, Gürcüoluk Mağarası, tanıtıldı.  Ayrıca, mağaranın oluşumu sonucunda mağaranın en belirgin canlı grubu haline gelen büyük ve küçük nalburunlu yarasalar ile ilgili bilgiler verildi.

Eğitim sonunda öğrencilere Bartın Şube Müdürlüğünce hazırlanan kalem ve notluklar hediye edildi. Ayrıca tabiat turizm faaliyetlerinin devam edeceği belirtildi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin