Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TABİP ODASI BAŞKANI ÇATI’DAN COVİD-19 ÇAĞRISI

TTB Bartın Tabip Odası Başkanı Dr. Ahmet Çatı Covid-19 salgını dolayısıyla açıklamada bulunarak İl Hıfzıssıhha Kurulu, Sağlık Meslek Odaları, Sendika ve Dernekler, Belediye, Kent Konseyleri, Kültür-Sanat Dernek ve Vakıfları, tüm demokratik kitle örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarını salgınla etkin mücadeleye davet etti.

Okunma: 526

17.09.2020 12:00

Facebook'ta Paylaş

TTB Bartın Tabip Odası Başkanı Dr. Ahmet Çatı yaptığı açıklamada salgınla mücadelenin hep birlikte yapılması gerektiğini vurgulayarak  tüm halkın başta maske, sosyal mesafe ve hijyen olmak üzere gereken duyarlılığı göstermesini istedi.

TTB Bartın Tabip Odası Başkanı Dr. Ahmet Çatı yaptığı çağrıda şu ifadeleri kullandı, “Bilindiği gibi, ülkemizin tamamında COVID-19 salgını gitgide artarak devam etmektedir. Her gün, başta sağlık çalışanları olmak üzere annemizi, babamızı, kardeşimizi, çocuğumuzu veya bir yakımızı kaybediyoruz. Bu şekilde devam ederse kaybettiğimiz canlar artacaktır. Bu nedenle, halkımızı kurallara uymaya, yönetimde ise gerekli tedbirleri tavizsiz şekilde almaya çalışıyoruz.

Bu mücadeleyi hep birlikte yapmalıyız. Biz sağlık çalışanları hastalarımızın tedavisi için her türlü bilimsel tedaviyi uygularken halkımız da, başta maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları olmak üzere gereken duyarlılığı göstermelidir.

Yetkililerse, bilimsel veriler ışığında plan ve programlar yapıp ilgili tüm kesimlerin katılımıyla etkin tedbirleri uygulamaya koymalıdır. İl hıfzıssıhha kurulu etkin biçimde çalıştırılmalı, Sağlık Meslek Odaları, Sendika ve Dernekler, Belediye, Kent Konseyleri, Kültür-Sanat Dernek ve Vakıfları, tüm demokratik kitle örgütleri ve sivil toplum kuruluşları bu sürece katılmalıdır.

Hiçbir salgın, vatandaşın bireysel çabaları ile önlenemez. Bireysel tedbirler, merkezi ve kapsamlı bir iradeyle ve güven verici kararlarla birlikte uygulanabilirse anlamlı olur.”

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1603946308.42012020-10-29 07:38:28