Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TEHLİKELİ İŞLERDE ÇALIŞAN KURSİYERLER BELGELERİNİ ALDI

Bartın Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile Bartın TSO işbirliğinde açılan “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Akaryakıt ve Oto Gaz İkmal Dolum” kursunu tamamlayan kursiyerler belgelerini teslim aldı.

Okunma: 345

11.06.2019 12:53

Facebook'ta Paylaş

İş kazası olaylarının önüne geçmek ve tehlikeli işlerde vatandaşların tedbirli bir şekilde çalışmalarını sağlamak için verilen 50 saatlik kursta başarı sağlayan kursiyerlere belgeleri teslim edildi.

 

Bartın TSO Yönetim Kurulu odasında düzenlenen programa, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, Bartın Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Mehmet Asım Özdemir, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol Cangi ile kursiyerler katıldı.
 

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık programda yaptığı konuşmada, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli iş kolunda faaliyet gösteren üyelerin, çalışanlarının bu işlerde güvenli bir şekilde çalışabilmeleri için gerekli eğitim ve belgelerin alınması gerektiğine değindi. Başkan Halil Balık şöyle konuştu, “Nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi hususunda kurumlar arası iş birliği sağladık, her sektörün sıkıntısı olan nitelikli eleman ihtiyacı için kurslar açılıyor ve eğitimler veriliyor. Bu kursları başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz iş bulmada zorluk yaşamamakta. İşveren de belgesi olan kalifiye kişileri tercih ediyor, bunun için gençlerimizin yapacakları işlerle ilgili eğitim almaları kendilerine büyük avantaj sağlayacaktır. Başarılı bir şekilde kursu tamamlayan ve belgesini almaya hak kazanan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum.''dedi.

Kursiyerlere belgeleri Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, Bartın Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Mehmet Asım Özdemir, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol Cangi tarafından takdim edildi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1568882780.752019-09-19 11:46:20