Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
“TEK AMACIMIZ MERKEZİNDE HALKIN OLDUĞU BİR BELEDİYECİLİK”

İYİ Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Atınç Günal seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ederken proje ve vaatleri hakkında bilgi vermeye devam ediyor. Başkan Adayı Günal yaptığı açıklamada Bartın’ı İYİ Belediyecilik ile buluşturacaklarını ifade ederek tek amaçlarının merkezinde halkın olduğu bir belediyecilik olduğunu belirtti. Günal, adil, eşit, özgür, şeffaf ve liyakatli bir belediyecilik anlayışı ile yola çıktıklarını vurgulayarak, “Bizim tek bir amacımız var: Adil, eşit, özgür, şeffaf ve liyakatli bir belediyecilik. Alanında uzman akademik kişilerin projelerimizde danışmanlık yaptığı, halkın projeleri önceden bilip karar mekanizması olduğu, merkezinde halkın olduğu bir belediyecilik”şeklinde konuştu.

Okunma: 614

29.03.2024 09:55

Facebook'ta Paylaş

İYİ Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Atınç Günal seçime sayılı günler kala seçim çalışmalarına daha da hız verdi. Günal her fırsatta Bartın halkıyla bir araya gelerek proje ve vaatlerini anlatırken pazar günü gerçekleştirilecek olan seçimlerde İYİ Belediyecilik için Bartın halkının desteğini istiyor.

Belediye Başkan Adayı Atınç Günal Bartın’da uygulayacakları İYİ Parti Belediyeciliğinde merkezde halkın olacağına dikkat çekerek, tarımıyla, üretimiyle, sanayileşmesiyle; değil Türkiye’ye dünyaya örnek olacak bir belediyecilik uygulayacaklarını söyledi.

“Bartın’ı üreterek, çalışarak şeffaf bir belediyecilik ile arşa taşıyacağız”

Günal açıklamasının devamında ise, “Çevre, şehir planlama, alt yapı ve üst yapı projelerimizle birlikte sizlere söz veriyorum değerli memleketimde temel ihtiyaçlarını karşılayamayan, yoksulluğun altında ezilmiş, evine ekmek götüremeyen gözü yaşlı tek bir baba, tek bir aile bırakmayacağım. Bartın’ımızı üreterek, çalışarak çalmayarak şeffaf bir belediyecilik ile arşa taşıyacağız”dedi.

Projeleri hakkında detaylı bilgi de veren Günal açıklamasında şu satırbaşlarına dikkat çekti:

“3 noktaya katlı otopark, trafik sorunu çözülecek”

“Belediye sınırları içerisinde yapılacak olan inşaatların, proje onaylarında belediye tarafından alınan otopark harçları artık amacı dışında kullanılmayacak olup; öncelikle şehrimizin otopark ihtiyaçları karşılanacaktır. Kentimizin en az 3 noktasına katlı otoparklar yapılacaktır.

Kentimizin en önemli sorunlarından olan trafik problemi, konunun uzmanları ile desteklenen genişletilmiş trafik komisyonu tarafından geliştirilen projeler ile çözümlenecektir.

Öğrenciler unutulmadı

Belediye lokantası hizmete girecek olup öğrenciler yarı zamanlı çalışabilecek ve çok uygun fiyatlarla yemek hizmetinden yararlanacaklardır.

Yurtlarda kalan öğrencilerimiz için içme suyu desteği verilecek olup; evlerde konaklayan öğrencilerimiz için ise belediyeden yükleyecekleri kullanım suyu yüzde 50 indirimli olacaktır.

İnkum ve Amasra tarzı turistik gezilebilecek yerlerin ulaşım fiyatına günde 1 defaya mahsus olmak üzere yüzde 50 indirim yapılacaktır.

Belediye oteli hizmete girecek olup, öğrencilerimiz ve aileleri konaklamalardan yüzde 50 indirimli yararlanacaktır.

Öğrencilerimizin sosyal sorumluluk projelerinde çalışmaları karşılığında KYK kredi borçları belediyemiz tarafından karşılanacaktır.

Ağdacı kampüsü ile Kutlubey kampüsü arasında direkt ulaşım hizmeti başlayacak olup; servis saatleri düzenlenecek ve sayısı artırılacaktır.

Sosyal tesisler

Mahallelerimize sosyal tesisler yapılacak. Bu tesislerde; bünyemize kazandıracağımız öğretmenlerimiz kontrolünde etüt ve teknoloji sınıfları oluşturulacaktır. Yaşlılarımız için bakım salonları açılacaktır. Eğitimcilerimizin kontrolünde ortaokul düzeyindeki öğrencilere meslek belirleme testleri yapılarak ailelerine bilgi verilecek ve liyakatli bir toplum oluşturulacak. Mahallelinin kullanabileceği toplantı salonu yapılacaktır. Kullanılmadığı zamanlarda muhtarlarımız toplantı salonlarını kiraya verebilecek geliri ile mahallenin ihtiyaç sahiplerine destek olunacak.

Sosyal tesisin bir kısmı sağlık müdürlüğünün kullanımına verilecek olup sağlık ocaklarımızın bu tesislere alınması için görüşülecek. Sosyal tesislerimizde su yükleme noktaları bulunacak.”

Haber: Haluk Türkoğlu

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin