Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
“TERMİK SANTRALE KARŞI İKİ ZAFER DAHA KAZANDIK”

Amasra Belediyesi, Amasra’da yapılmak istenen termik santralin önünü açan planların mahkeme tarafından iptal edilmesini değerlendirdi. Yapılan açıklamada, termik santrale karşı iki zafer daha kazanıldığı vurgulandı.

Okunma: 318

03.11.2020 14:38

Facebook'ta Paylaş

Amasra Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi, “Amasra'da termik santrale karşı iki zafer daha kazandık. Amasramıza sahip çıkma adına yıllardır Termik Santral konusunda fiili ve hukuki mücadele yürütüyoruz. Belediye Başkanımız sayın Recai Çakır’ın da ön saflarında yer aldığı süreç Çevre Şehircilik Bakanlığınca verilen ÇED olumlu kararı ile hukuki mücadeleye dönüşmüştü. 2019 davacı ile açılan iptal davasının kazanılması sonrası bakanlığın kararına istinaden yapılan plan değişiklikleri için davalar açmıştık.

Zonguldak İdare Mahkemesi platformumuzun açtığı davalar üzerine Amasra’da termik santralin önünü açacak şekilde 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı’nda yapılan değişiklikleri iptal etti.

Bu güne kadar tüm halk bilgilendirme toplantılarına katılan ve Termik Santral istemediğini haykıran hemşerilerimiz, bakanlık önüne giden binler, Amasra’da kepenk kapatan esnaf, toplanan binlerce imza, sayamadığımız onlarca etkinlik ile bölgemize sahip çıktık. Ulusal ve uluslararası çevre ve yaşam mücadelelerine örnek olduk. Birlikte mücadele ettiğimiz, aramızdan ayrılan dostlarımız oldu. Bartın Platformu çatısı altında yürüttüğümüz süreç hukuki başarılarıyla da örnek oldu. Başta avukatlarımız olmak üzere emeği geçen tüm yaşam savunucularına teşekkürler.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin